Ogłoszenia – 27.12.2020 r.

Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

1.         Przypadające dziś święto Świętej Rodziny Jezusa Maryi i Józefa uzmysławia nam, że Syn Boży również narodził się i wzrastał w gronie rodzinnym. Otaczamy modlitwą każdą rodzinę naszej parafii wypraszając potrzebne łaski.

2.         W poniedziałek, 28 grudnia święto Świętych Młodzianków, męczenników.

3.         W środę, 30 grudnia swoje urodziny obchodzi ks. Maciej Stoły, wikariusz naszej parafii. Składając mu najlepsze życzenia wypraszamy dla niego wiele łask, gorliwości w służbie kapłańskiej i wdzięczność u ludzi.

4.         W czwartek, 31 grudnia w liturgii Kościoła wspominamy św. Sylwestra, papieża. Jest to ostatni dzień roku kalendarzowego i tradycyjne podsumowanie bieżącego roku. O godz. 17.00 uroczyste nieszpory wraz ze sprawozdanie duszpasterskim i Mszą św. w intencji całej parafii. Można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami i odmówieniem hymnu „Ciebie Boga wysławiamy”.    

5.         W piątek, 1 stycznia rozpoczynamy Nowy Rok 2021 uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. jak w każda niedzielę. W tym dniu modlimy się o pokój na całym świecie. Wszystkim składamy najlepsze życzenia obfitujące w łaski Boże i obfite błogosławieństwo.

6.         W sobotę, 2 stycznia wspomnienie Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła. Jest to zarazem pierwsza sobota miesiąca. Rano o godz. 6.10 godzinki ku czci Matki Bożej, a o godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny połączone z różańcem. Od godz. 8.15 będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną.

7.         Od poniedziałku zapraszamy rodziny naszej parafii na tzw. Msze kolędowe o godz. 18.00 zamiast tradycyjnych odwiedzin w domach:
a) poniedziałek 28 grudnia zapraszamy rodziny z ul. Sporyskiej od końca do ul. Stawy, Łagodnej, Łąkowej, Okopowej, Okrężnej i Kamiennej,
b) wtorek, 29 grudnia rodziny z ul. Isep. Pola Lisickich, Nad Koszarawą,
c) środa, 30 grudnia rodziny z ul. Za łyską, Od Łyską, Pod Szkołą, Nad Stawem,
d) sobota, 2 styczeń rodziny z ul. Sporyskiej od ul Stawy do ul. Isep, Grabowej, Spadzistej, Stokowej, Kwiatowej, Górskiej. Potocznej.

Pragniemy nie tylko modlić się z tymi rodzinami, ale udzielić błogosławieństwa kolędowego na 2021 r. i przekazać wodę świeconą i obrazek błogosławieństwa na oznaczenie drzwi domu, że został ofiarowany Bogu.
Jeśli wolą rodziny będzie wesprzeć naszą parafię czy księży pracujących w niej to prosimy dobrowolną ofiarę złożyć do skarbony w kościele pod chórem lub przesłać na konto parafii.

8.         Składamy podziękowania za zeszłotygodniową składkę inwestycyjną. Zebrano 4 950 zł. Bardzo dziękujemy ekipie dekoracyjnej za świąteczny wystój Kocioła. W imieniu p. kościelnego i p. organisty dziękujemy za finansowe wsparcie nabywając u nich poświęcone opłatki. Dziękujemy zespołom i zaangażowanym w zorganizowanie pasterki o godz. 22.00 i 24.00.

9.         Bóg wszechmogący niech błogosławi rodzinom naszej parafii i wszystkich ludziom dobrej woli.