Ogłoszenia – 3.01.2021 r.

II Niedziela po Bożym Narodzeniu

1.         Dziś pierwsza niedziela miesiąca i nowego roku, niedziela adoracyjna. Dzięki składamy Ojcu niebieskiemu za dar czasu, który przed nami, za nadzieję, że będzie inny, lepszy, wolny od chorób i pandemii i nieszczęść.

2.         W środę, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia pańskiego, zwane popularnie świętem Trzech Króli. W tym roku nie będzie orszaków Trzech Króli na ulicach naszych miast i miejscowości, dlatego zapraszamy do wspólnego oddania hołdu Dzieciątku Jezus w naszej świątyni na Mszach św. O godz. 9.30 i 11.00 będzie z nami kolędował zespół góralski. Na Mszę o godz. 11.00 zapraszamy wszystkie dzieci w strojach mędrców ze Wschodu. Po Mszy będą nagrody dla dzieci, które przygotują najciekawsze przebranie, oraz dla dzieci, które uczestniczyły w roratach.

3.         W czwartek, 7 stycznie w ramach pierwszego czwartku miesiąca o godz. 17.00 nabożeństwo eucharystyczne „Godzina Święta” i okazja do spowiedzi.   

4.         W piątek, 8 stycznia pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00.

5.         W sobotę, 9 stycznia o godz. 17.30 spotkanie członków Apostolstwa Dobrej Śmierci, które rozpocznie koronka do 7 boleści Matki Bożej Bolesnej. Msza św. w intencji członków i rodzin ADŚ, oraz wszystkich zmarłych parafian od stycznia 2020 r do stycznia 2021 r. Zapraszamy rodziny tych zmarłych.

6.         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można pobrać pod chórem. Prosimy o przekazywanie naszej gazetki „Królowanie” osobom starszym, samotnych, czy też osobom będącym na kwarantannie.

7.         Od poniedziałku następna część tzw. Msze kolędowe o godz. 18.00.  Zapraszamy w tym tygodniu następujące rodziny:
            a) poniedziałek, 4 stycznia rodziny z ul. Habdasówka, Nadrzeczna
            b) wtorek, 5 stycznia rodziny z ul. Grobla, Pierwogóra, Spacerowa
            c) czwartek, 7 stycznia rodziny z ul. Pszczelna, Kolista, Kątowa, Wiklinowa, Osiedlowa  
            d) piątek, 8 stycznia rodziny z ul. Kopernika, os. Kopernika
            e) sobota, 9 stycznia rodziny z ul. Matejki, Brzozowa, Turystyczna

            Pragniemy nie tylko modlić się z tymi rodzinami, ale udzielić błogosławieństwa kolędowego na 2021 r. i przekazać wodę świeconą i obrazek błogosławieństwa na oznaczenie drzwi domu, że został ofiarowany Bogu.

8.         Składamy podziękowania za składane ofiary na funkcjonowanie parafii i wsparcie księży w ich duszpasterskiej posłudze.

9.         Rodziny, które pragną zaprosić księdza na indywidualną kolędę prosimy w zakrystii o kontakt. Z księdzem proboszczem – parafianie od rzeki Koszarawy w stronę Sporysza, z ks. wikariuszem- od rzeki Koszarawy w stronę Łyski.

10.       Życzymy Bożego błogosławieństwa w Nowym 2021 roku, wszelkich łask, daru zdrowia, oraz czułej opieki Matki Najświętszej.