Ogłoszenia – 10.01.2021 r.

Niedziela Chrztu Pańskiego

1.         Dziś w kościele obchodzone jest święto Chrztu Pańskiego. Dziękujemy Bogu za nasz chrzest, rodziców, rodziców chrzestnych. Pomimo pandemii prosimy by w waszych domowych kropielniczkach, zawieszonych przy drzwiach wejściowych zawsze była woda świecona. Jest ona źródłem łaski i ochraną nas i naszych domów przed podstępami złego. W kaplicy pod chórem można zawsze zaczerpnąć wody święconej.

2.         W dniu dzisiejszym kończy się okres Narodzenia Pańskiego. Od poniedziałku rozpoczyna się okres zwykły i potrwa do wtorku 16 lutego przed Środą Popielcową.

3.         W środę przed Mszą wieczorną nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4.         W czwartek przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Chrystusa Króla, patrona naszej parafii i kościoła.   

5.         W piątek z racji trzeciego piątku miesiąca o godz. 17.45 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Mszą św. wieczorną z modlitwą o uzdrowienia duchowe i fizyczne. Po Mszy krótka adoracja Najświętszego Sakramentu.

6.         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można pobrać pod chórem. Prosimy o przekazywanie naszej gazetki „Królowanie” osobom starszym, samotnych, czy też osobom będącym na kwarantannie.

7.         Od poniedziałku kolejna część tzw. Msze kolędowe o godz. 18.00. Zapraszamy w tym tygodniu następujące rodziny:
            a) poniedziałek, 11 stycznia rodziny z ul. Grapa, Cicha, Sosnowa, Huberta, Na Oklu, Wiosenna, Partyzantów
            b) wtorek, 12 stycznia rodziny z ul. Grunwaldzka, bloki przy Grunwaldzkiej, Reymonta, os. Reymonta
            c) środa, 13 stycznia rodziny z ul. Klonowa, Kilińskiego, Reja, M.C. Skłodowskiej
            d) czwartek, 14 stycznia rodziny z ul. Sporyska do mostu, Boczna, Podgórska, Poprzeczna
            e) piątek, 15 stycznia rodziny z ul. P. Skargi, ks. Dzidka, Wyspiańskiego, Żwirowa
            f) sobota, 16 stycznia rodziny z ul. Grojec, Wspólna, Magnoliowa, Wapienna.

            Pragniemy nie tylko modlić się z tymi rodzinami, ale udzielić błogosławieństwa kolędowego na 2021 r. i przekazać wodę świeconą i obrazek błogosławieństwa na oznaczenie drzwi domu, że został ofiarowany Bogu.

8.         Składamy podziękowania za składane ofiary na funkcjonowanie parafii i wsparcie księży w ich duszpasterskiej posłudze.

9.         Życzymy wszelkich łaski Bożej zaczerpniętej w zdrojach wody chrzcielnej, oraz mocy głoszenia wszystkim chrześcijańskiej radości.