Ogłoszenia – 17.01.2021 r.

II Niedziela Zwykła

1.         Dziś obchodzone jest Dzień Judaizmu w kościele katolickim w Polsce.

2.         Jutro, 18 stycznia rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, zakończenie świętem Nawrócenia św. Pawła Apostoła w poniedziałek za tydzień, 25 stycznia.

3.         We wtorek, 19 stycznie w liturgii Kościoła wspomnienie św. Józefa, Sebastiana Pelczara, biskupa, nazywanego „człowiekiem maryjnym”, opiekuna ubogich, miłośnika Najświętszego Serca Jezusowego.

4.         W środę przed Mszą wieczorną nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5.         W czwartek, 21 stycznia w liturgii wspomnienie św. Agnieszki, dziewice i męczennice. Jest to również Dzień Babci, a w piątek,22 stycznia Dzień Dziadka. Pamiętamy o nich w modlitwach.

6.         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można pobrać pod chórem. Prosimy o przekazywanie naszej gazetki „Królowanie” osobom starszym, samotnych.

7.         Składamy podziękowania za dzisiejszą składkę inwestycyjną. Przeznaczona zostanie na pokrycie kosztów zakupu oleju opałowego do ogrzewania kościoła i plebanii.

8.         Pragniemy bardzo gorąco podziękować za udział w tzw. Mszach kolędowych. Dziękujemy za składane ofiary na utrzymanie parafii, za wsparcie dla księży pracujących na parafii. W ramach podziękowania pragniemy was zaprosić na zakończenie tegorocznego kolędowania i koncert orkiestry w niedzielę 31 stycznia o godz. 11.00.

9.         Życzymy wszelkich błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.