Ogłoszenia – 24.01.2021 r.

Niedziela Słowa Bożego

1.         Dziś obchodzone jest już po raz drugi Niedziela Słowa Bożego. Ma ona przypomnieć wszystkim o znaczeniu i wartości Pisma Świętego dla życia chrześcijańskiego, a także o związku między Słowem Bożym a liturgią.

2.         Dziś na prośbę przewodniczącego Episkopatu Polski ks. abp. Stanisława Gądeckiego w całej Polsce w kościołach zbierane są ofiary dla poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Chorwacji. Dar serca można złożyć do puszek pod chórem.

3.         W poniedziałek, 25 stycznia w liturgii Kościoła święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła. Rozpoczyna się Tydzień Słowa Bożego w naszej parafii. Zapraszamy na wieczorne Msze św. w czasie których rozważać będziemy teksty biblijne o Eucharystii jako uczcie miłości.

4.         We wtorek, 26 stycznie w liturgii Kościoła wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów. Jest to Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.

5.         W środę przed Mszą wieczorną nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6.         W czwartek, 28 stycznia w liturgii wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła. Przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Chrystusa Króla patrona naszej parafii i Kościoła.

7.         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można pobrać pod chórem. Prosimy o przekazywanie naszej gazetki „Królowanie” osobom starszym, samotnych,

8.         Składamy podziękowania za zeszłotygodniową składkę inwestycyjną. Zebrano 5 320 zł. Dziękujemy za przekazane ofiary na konto parafialne. Ofiary zostały przeznaczone na zapłatę rachunków za olej opałowy do ogrzewania kościoła i plebanii.

9.         W przyszłą niedziele, 31 styczna zapraszamy na wspólne kolędowanie rodzin na Mszy św. o godz. 11.00. Bedzie z nami Orkiestra Dęta, która ubogaci to spotkanie jak co roku pięknymi szlagierami i utworami klasyki szlagierów światowych.

10.       Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i całego tygodnia, oraz otwierania umysłu i serca na Słowo Boże.