Ogłoszenia – 31.01.2021 r.

IV Niedziela Zwykła

1.         Dziś w ostatnią niedziele stycznia przypada Dzień Pomocy Chorym na Trąd. Jest to okazja do zwrócenia uwagi świata na problem ludzi chorych na trąd i wyrażenia solidarności z nimi. Dla nas jest to również okazja do modlitwy i duchowej łączności.

2.         We wtorek, 2 lutego w Kościele obchodzone jest święto Ofiarowania Pańskiego, zwane popularnie świętem Matki Bożej Gromnicznej. W zakrystii można zaopatrzyć się w gromnice. Poświecenie gromnic na Mszach św. Również w niedziele 7 lutego o godz. 11.00. będą poświęcone gromnice dla dzieci pierwszokomunijnych. Prosimy rodziców o zakupienie świec dla dzieci.

3.         W wtorek, 2 lutego Kościół obchodzi Dzień Życia Konsekrowanego. Jest to okazja do wdzięczności Bogu za powołania zakonne oraz motywacja do modlitwy o nowe powołania zakonne z naszej parafii. Składka do puszek pod chórem przeznaczone będzie na potrzeby zakonów klauzurowych.

4.         W środę, 3 lutego w liturgii Kościoła wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona od chorób gardła. Na Mszach św. będzie udzielane specjalne błogosławieństwo świecami tzw. „Błażejkami”. Na Mszę wieczorną zapraszamy wszystkie pary małżeńskie, które obchodzą w lutym swoją rocznice małżeństwa.

5.         W piątek, 5 lutego w liturgii Kościoła wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Na Mszach św. będzie pobłogosławiony dla wszystkich tzw. „Chlebek św. Agaty”.

6.         W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
            a) w czwartek o godz. 17.00 nabożeństwo eucharystyczne „Godzina Święta’ i okazja do spowiedzi. Zapraszamy szczególnie młodzież przygotowującą się do bierzmowania.
            b) w piątek okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich, którzy praktykują pierwsze piątki miesiąca.
            c) w sobotę o godz. 6.10 Godzinki ku czci Matki Bożej. Od godz. 8.15 odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną. O godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny połączone z różańcem. Zapraszamy wszystkie Róże Różańcowe.

7.         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można pobrać pod chórem. Prosimy o przekazywanie naszej gazetki „Królowanie” osobom starszym, samotnych,

8.         Składamy podziękowania za zeszłotygodniową składkę do puszek na pomoc poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi w Chorwacji. Zebrano 1 980 zł. Składamy podziękowania dekoratorom za wystrój bożonarodzeniowy kościoła. 2 lutego kończy się okres śpiewania kolęd, trzymania żłóbków i choinek. Na zakończenie tegorocznego okresu kolędniczego wystąpi dziś w naszym kościele Żywiecka Orkiestra Dęta.

9.         Życzymy wszystkim błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Gromnicznej.