Ogłoszenia – 7.02.2021 r.

V Niedziela Zwykła

1.         Dziś pierwsza niedziela miesiąca, a zarazem niedziela rozpoczynająca Tydzień Modlitw i Troski o Chorych i Cierpiących. Jest to szczególna okazja, by osobom schorowanym okazać serce i konkretną duchową i materialną pomoc.

2.         W czwartek, 11 lutego obchodzony będzie już po raz 29 Światowy Dzień Chorego. Dla naszych chorych zostaną odprawione Msze św. w Domu Seniora „Świerk” przy ul. Nad Koszarawą i w „Szpitaliku” przy ul. Żwirowej.
Na Msze św. w kościele o godz. 6.30 i 18.00 zapraszamy również seniorów, wolontariuszy Zespołu Charytatywnego, ludzi samarytańskiego serca, którzy chcą pomagać chorym i cierpiącym. Będziemy się modlić o błogosławieństwo Boże, nowe siły w posłudze chorym i cierpiącym.

3.         W sobotę, 13 lutego o godz. 14.00 Msza św. Wspólnoty Świeckiego Zakonu Karmelitańskiego w naszej parafii

4.         W sobotę, 13 lutego z racji drugiej soboty miesiąca o godz. 17.30 nabożeństwo do 7 boleści Matki Bożej. Zapraszamy wszystkich członków Apostolstwa Dobrej Śmierci. O godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. w ich intencji jak również w intencji wszystkich zmarłych parafian od lutego 2020 r do lutego tego roku. Zapraszamy na Mszę św. również rodziny tych zmarłych.

5.         W przyszłą niedzielę,14 lutego przypada ostatnia niedziela przed tegorocznym okresem wielkiego postu. Rozpoczynamy nabożeństwo czterdziestogodzinne.

Plan adoracji podajemy już dziś by zaplanować sobie ten szczególny czas przed Najświętszym Sakramentem:

Niedziela -14 lutego

godz. 12.00 -13.00 * Oaza Dzieci Bożych oraz mieszkańcy ulic; Sosnowa, Na Ulu, Cisowa, Grapa, Cicha, Za Łyską, Pod Łyską, Pod Szkołą, Na Mu, Wiosenna, Spacerowa,

godz. 13.00-14.00 * Rycerstwo Niepokalanej, Koło Przyjaciół Radia Maryja oraz mieszkańcy ulic: Habdasówka, Isep, Stawy, Pola Lisickich, Nadrzeczna, Nad Koszarawą, Osiedlowa i Wiklinowa,

godz. 14.00-15.00 * Róże Różańcowe oraz mieszkańcy ulic: Grobla, Brzozowa, Matejki, Turystyczna, Grunwaldzka,

godz. 15.00-16.00 * Akcja Katolicka oraz mieszkańcy ulic: Łagodna, Łąkowa, Okopowa, Kamienna, Okrężna, Cz. Sporyskiej do ul. Stawy,

godz. 16.00-17.00 * Wspólnota Damaszek oraz mieszkańcy ulic: Grabowa, Stokowa, Spadzista, Górska, Kwiatowa, Kolista, Kątowa, Potoczna, Pszczelna, Podgórska, Cz. Sporyskiej do ul. Isep.

godz. 17.00-18.00 * Młodzieżowa grupa „Jestem” z młodzieżą bierzmowaną, oraz mieszkańcy ulic: Grojec, Wapienna, Wspólna, Magnoliowa,

Poniedziałek -15 lutego

godz. 17.00-18.00 * Wspólnota Świeckiego Zakonu Karmelitańskiego oraz mieszkańcy ulic: P. Skargi, Żwirowa, ks. Dzidka, Wyspiańskiego, Reymonta os. Reymonta.

Wtorek -16 lutego

godz. 17.00-18.00 * Grupa AA, Al. Anon oraz mieszkańcy ulic: Kopernika, Klonowa, os. Kopernika, Kilińskiego, M. C. Skłodowskiej, Reja.

6.         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można pobrać pod chórem. Prosimy o przekazywanie naszej gazetki „Królowanie” osobom starszym, samotnych.

7.         Liturgiczne obchody tygodnia:
            a) W środę, 10 lutego- wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy,
            b) W czwartek, 11 lutego wspomnienie Matki Bożej z Lourdes.

8.         Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.