Ogłoszenia – 14.02.2021 r.

VI Niedziela Zwykła

1.         Dziś niedziela adoracyjna rozpoczynająca nabożeństwo czterdziestogodzinne w naszej parafii.

Plan adoracji:

Niedziela– 14 lutego
godz. 12.00 -13.00Oaza Dzieci Bożych oraz mieszkańcy ulic; Sosnowa, Na Ulu, Cisowa, Grapa, Cicha, Za Łyską, Pod Łyską, Pod Szkołą, Na Mu, Wiosenna, Spacerowa.
godz. 13.00 -14.00Rycerstwo Niepokalanej, Koło Przyjaciół Radia Maryja oraz mieszkańcy ulic: Habdasówka, Isep, Stawy, Pola Lisickich, Nadrzeczna, Nad Koszarawą, Osiedlowa i Wiklinowa.
godz. 14.00 -15.00Róże Różańcowe oraz mieszkańcy ulic: Grobla, Brzozowa, Matejki, Turystyczna, Grunwaldzka.
godz. 15.00 -16.00Akcja Katolicka oraz mieszkańcy ulic: Łagodna, Łąkowa, Okopowa, Kamienna, Okrężna, Cz. Sporyskiej do ul. Stawy.
godz. 16.00 -17.00Wspólnota Damaszek oraz mieszkańcy ulic: Grabowa, Stokowa, Spadzista, Górska, Kwiatowa, Kolista, Kątowa, Potoczna, Pszczelna, Podgórska, Cz. Sporyskiej do ul. Isep.
godz. 17.00 -18.00Młodzieżowa grupa „Jestem” z młodzieżą bierzmowaną, oraz mieszkańcy ulic: Grojec, Wapienna, Wspólna, Magnoliowa.
Poniedziałek– 15 lutego
godz. 17.00 -18.00Wspólnota Świeckiego Zakonu Karmelitańskiego oraz mieszkańcy ulic: P. Skargi, Żwirowa, ks. Dzidka, Wyspiańskiego, Reymonta os. Reymonta.
Wtorek– 16 lutego
godz. 17.00 -18.00Grupa AA, Al. Anon oraz mieszkańcy ulic: Kopernika, Klonowa, os. Kopernika, Kilińskiego, M. C. Skłodowskiej, Reja.


2.         Od dziś do soboty włącznie będzie trwał 54 Tydzień modlitw o trzeźwość narodu Jest to czas przebłagania za grzechy pijaństwa i inne grzechy, a także czas podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników. W kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy jest wystawiona Księga Trzeźwości. Zachęcamy do wpisywania swej deklaracji dobrowolne abstynencji od alkoholu na czas wielkiego Postu w intencjach zniewolonych alkoholem i ofiar alkoholizmu.

3.         W środę 17 lutego przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 6.30, 8.00, 16.00 i 18.00. Zachęcamy do podjęcia postanowień wielkopostnych w oparciu o trzy praktyki religijne: post, modlitwa i jałmużna. Pod chórem będą wystawione skarbony na jałmużnę postną na rehabilitację i leczenie bardzo chorego dziecka Karolka, naszego parafianina. Rekolekcje wielkopostne odbędą się w naszej parafii od V niedzieli Wielkiego Postu tj. od 21 marca.

4.         W piątek rozpoczynamy odprawianie nabożeństw Drogi Krzyżowej. Zapraszamy dzieci na godz. 16.00, młodzież i dorosłych na godz. 18.30, pracujących w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. Z racji trzeciego piątku miesiąca nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.45.

5.         W piątek przypada Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich. Zachęcamy do podejmowania zwłaszcza w tym dniu modlitwy i dzieł pokutnych w intencji osób, które zostały skrzywdzone we wspólnocie Kościoła.

6.         W przyszłą niedzielę, 21 lutego o godz. 17.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Gromadzimy się już o godz. 17.00 by odmawiać koronkę do Bożego Miłosierdzia upraszając dar zdrowia i pokonania corona wirusa, oraz prosić Boga o dobre przeżycie rekolekcji wielkopostnych.

7.         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można pobrać pod chórem. Prosimy o przekazywanie naszej gazetki „Królowanie” osobom starszym, samotnych.