Ogłoszenia – 21.02.2021 r.

I Niedziela Wielkiego Postu

1.         Dziś w I Niedzielę Wielkiego Postu gromadzimy się w kościele, by u stóp krzyża czerpać siły do odnowy duchowej i przemiany naszego serca. Nabożeństwo – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15. O godz. 17.00 będziemy odmawiać koronkę do Bożego Miłosierdzia, by dobrze przygotować się do rekolekcji wielkopostnych.

2.         W poniedziałek, 22 lutego przypada święto katedry Św. Piotra, apostoła

3.         W środę przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

4.         W czwartek przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Chrystusa Króla patrona naszej parafii.

5.         W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci na godz. 16.00, dla młodzież i dorosłych na godz. 18.30. Dla zapracowanych Droga Krzyżowa w niedziele po Mszy św. o godz. 11.00.

6.         W przyszłą niedzielę, 28 lutego modlitwą i ofiarą wspierać będziemy głodujące dzieci Afryki. W tym roku podobnie jak w latach poprzednich chcemy wspierać dzieci w Tanzanii.

7.         W kaplicy Matki Bożej wystawiona jest Księga Trzeźwości. Zachęcamy do wpisania swej deklaracji abstynenckiej od alkoholu przynajmniej na czas Wielkiego Postu. Niech to będzie nasze świadectwo duchowej troski w intencji zniewolonych alkoholizmem i ich rodzin.

8.         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można pobrać pod chórem. Prosimy o przekazywanie naszej gazetki „Królowanie” osobom starszym, samotnych.

9.         Dziękujemy za dzisiejszą składkę inwestycyjną. Przeznaczona będzie na zakup oleju opałowego do ogrzewania naszego Kościoła.

10.      Wszystkim życzymy wytrwałości w wielkopostnych postanowieniach, rozwoju duchowego i błogosławieństwa Bożego na cały tydzień.