Ogłoszenia – 28.02.2021 r.

II Niedziela Wielkiego Postu

1.         Druga niedziela Wielkiego Postu już od 2025 r. obchodzona jest w Kościele w Polsce jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Z tej okazji we wszystkich parafiach odbywają się zbiórki na fundusz misyjny. W ubiegłym roku z tego funduszu ponad 1,4 mln zł trafiło do rąk misjonarek i misjonarzy. Dzięki hojności wiernych w Polsce misjonarze zrealizowali 99 projektów ewangelizacyjnych, edukacyjnych, medycznych i charytatywnych na kwotę 470 tys. zł.

2.         Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15. Przed nabożeństwem koronka do Bożego Miłosierdzia o uproszenie ustania pandemii cowit-19 oraz o dobre przygotowanie do rekolekcji parafialnych, które odbędą się w dniach od 21- 24 marca.

3.         W czwartek, 4 marca przypada święto św. Kazimierza, królewicza. O godz. 17.00 nabożeństwo eucharystyczne „Godzina Święta” i okazja do spowiedzi szczególnie dla młodzieży przygotowujących się do bierzmowania.

4.         W piątek, 5 marca z racji pierwszego piątku miesiąca spowiedź św. od godz. 15.00 -16.00 i od 17.30 – 18.00. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 16.00, dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.30. Dla zapracowanych Droga Krzyżowa w niedziele po Mszy św. o godz. 11.00.

5.         W sobotę, 6 marca z racji pierwszej soboty miesiąca, rano o godz. 6.10 godzinki ku czci Matki Bożej. Od godz. 8.15. odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Wieczorem o godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, połączone z różańcem.

6.         Dziękujemy za zeszłotygodniową składkę inwestycyjną. Zebrano 6010 zł.
Planowane jest w tym tygodniu oświetlenie krzyża na iglicy wierzy kościelnej.  Dziękujemy również za dar serca – jałmużna postna dla małego chorego Karolka naszego parafianina. Do tej pory przekazano rodzinie 5 tyś zł. Koszty rehabilitacji są bardzo duże, dlatego prosimy w dalszym ciągu o ofiary pieniężne, które można wrzucać do skrzynek pod chórem.

7.         W kaplicy Matki Bożej wystawiona jest Księga Trzeźwości. Zachęcamy do wpisania swej deklaracji abstynenckiej od alkoholu przynajmniej na czas Wielkiego Postu. Niech to będzie nasze świadectwo duchowej troski w intencji zniewolonych alkoholizmem i ich rodzin.

8.         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można pobrać pod chórem. Prosimy o przekazywanie naszej gazetki „Królowanie” osobom starszym, samotnych.

9.         Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego na cały tydzień.