Ogłoszenia – 7.03.2021 r.

III Niedziela Wielkiego Postu.
Niedziela adoracyjna

1.         Dziś w III niedziele Wielkiego Postu adoracja Najświętszego Sakramentu na zakończenie Mszy św.  Jest to również Niedziela Słowa Bożego, dobrego słowa. Wspólnota Damaszek zachęca nas do czytanie Pisma św. Za ławkami na stoliku przygotowane są karteczki z siglami, czyli podaniem księgi i numeru wiersza z Pisma św. Przy wyjściu z kościoła prosimy by je sobie pobrać.

2.         Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15. Przed nabożeństwem koronka do Bożego Miłosierdzia o uproszenie ustania pandemii koronawirusa, oraz o dobre przygotowanie do rekolekcji parafialnych.

3.         W poniedziałek, 8 marca w liturgii Kościoła wspominamy św. Jana Bożego, zakonnika. Jest to również Dzień Kobiet. Wszystkim kobietom dziękujemy za ich kobiecość, delikatność i wrażliwość. W modlitwach naszych polecać ich będziemy Matce Najświętszej wypraszając potrzebne łaski i dary Boże.

4.         W środę przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań za przyczyną Maryi.

5.         Od środy 10 marca rozpoczynamy nowennę do św. Józefa po Mszach wieczornych. Będzie to nasze duchowe przygotowanie do rekolekcji wielkopostnych, które poświęcone będą św. Józefowi. „Serce Ojca – wzorem dla nas i naszych rodzin”. Rekolekcje odbędą się w dniach od 21 do 24 marca br.

6.         W czwartek przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Chrystusa Króla, patrona naszej parafii i kościoła.

7.         W piątek, nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 16.00, dla młodzież i dorosłych o godz. 18.30. W niedziele Droga Krzyżowa po Mszy św. o godz. 11.00.

8.         W sobotę, o godz. 14.00 Msza św. i spotkanie formacyjne Świeckiego Zakony Karmelitańskiego, o godz. 17.30 koronka do 7 boleści Matki Bożej i spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci. Msza św. o godz. 18.00 w intencji zmarłych parafian, którzy odeszli do wieczności od marca 2020 do marca tego roku. Zapraszamy rodziny tych zmarłych do udziału w Eucharystii.

9.         W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00 dzieci z klas III, przygotowujące się do I Komunii św. będą miały poświęcone i wręczone książeczki do nabożeństwa.

10.      W kaplicy Matki Bożej wystawiona jest Księga Trzeźwości. Zachęcamy do wpisania swej deklaracji abstynenckiej od alkoholu przynajmniej na czas Wielkiego Postu.

11.      Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można pobrać pod chórem. Prosimy o przekazywanie naszej gazetki „Królowanie” osobom starszym, samotnych. W przyszłą niedziele będzie dodatkowy numer „Gościa Niedzielnego” w całości poświęcony św. Józefowi.

12.      Wszystkim życzymy błogosławieństwa czasu i wytrwałości w wielkopostnych postanowieniach.