Ogłoszenia – 21.03.2021 r.

V Niedziela Wielkiego Postu
Rekolekcje wielkopostne

1.         Dziś w naszej parafii rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je o. Józef Kachel z Zakonu Ojców Bernardynów. Ze względu na obostrzenia sanitarne proponujemy w tygodniu, od poniedziałku do środy spotkania o godz. 6.30, 9.00 i 18.00. Adoracja i okazja do spowiedzi będzie od 8.00 – 9.00 i 17.00 – 18.00. W środę dodatkowa adoracja i spowiedź dla dzieci młodzieży od 15.00 – 16.00. O 16.00 będzie sprawowana dla nich Msza św. z kazaniem rekolekcyjnym. W środę na zakończenie rekolekcji będzie zbierana ofiara na prowadzenie działalności misyjnej Ojców Bernardynów.

2.         Drodzy parafianie życie jest bezcenną wartością, zdrowie jest darem, który trzeba szanować. W związku z dużą falą zachorowań apeluje o rozwagę i roztropność. Rekolekcje można też przeżyć samemu w domu. Nauki o. Józefa będziemy drukować na łamach „Królowania”.

3.         Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.
Przed nabożeństwem koronka do Bożego Miłosierdzia.

4.         W czwartek, 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to również Dzień Świętości Życia. Osoby które pragną podjąć się duchowej adopcji dziecka poczętego, to na Mszy o godz. 6.30 lub 18.00 lub też dokonać tego aktu w domu. Formularze będą wystawione już dziś na stoliku pod chórem. Deklamacje można przynosić i składać w zakrystii do świąt, Ważne jest w dniu 25 marca rozpocząć modlitwę za dzieci poczęte jeszcze nie narodzone.

5.         W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej dal dzieci o godz. 16.00, dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00. W niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00

6.         W przyszłą niedzielę, 28 marca obchodzić będziemy Niedzielę Palmową. Poświecenie palm będzie na każdej Mszy św. Po Mszy św. o godz. 11.00 będzie organizowany konkurs palm. Zachęcamy do wspólnych, rodzinnych ręcznie zrobionych palm.

7.         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można pobrać pod chórem. Prosimy o przekazanie naszego tygodnika Królowanie ludziom starszym chorym czy będącym na kwarantannie. Wystarczy dostarczyć pod drzwi.

8.         Wszystkim chorym i na kwarantannie życzymy zdrowia, uczestnikom rekolekcji błogosławionego czasu i dobrego przeżywania tych świętych dni.