Ogłoszenia – 25.04.2021 r.

Niedziela Dobrego Pasterza 

 1. Dziś 4 niedziela Wielkanocy, niedziela Dobrego Pasterza, początek Tygodnia Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Gościmy w naszej parafii kleryków Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie, którzy przygotowują się do kapłaństwa.
 1. W poniedziałek, 26 kwietnia przypada 29 rocznica święceń biskupich ks. bp. seniora Tadeusza Rakoczego. Z wdzięcznością za jego posługę powierzamy go dalej w modlitwach opiece Bożej i Matce Najświętszej – Rychwałdzkiej Pani.
 1. W środę przed Mszę wieczorną nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 1. W czwartek, 29 kwietnia święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Chrystusa Króla, patrona naszej parafii i Kościoła. Jest to ustanowiony przez Episkopat Polski- Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego. Księża – więźniowie obozu koncentracyjnego w Dachau, którzy przeżyli obóz, po wojnie co roku 29 kwietnia przybywali do sanktuarium w Kaliszu, by dziękować za cudowne ocalenie za wstawiennictwem św. Józefa. 
 1. W piątek od godz. 16.00 do 18.00 spowiedź przed uroczystością I Komunii św. dla dzieci, rodziców i rodzin.
 1. W sobotę, 1 maja wspomnienie św. Józefa rzemieślnika. Na Mszę św. zapraszamy wszystkich rzemieślników, pracodawców i pracowników którym patronuje św. Józef.
 1. W sobotę przypada również pierwsza sobota miesiąca i początek nabożeństw majowych. O godz. 6.10 godzinki ku czci Matki Bożej, od godz. 8.15 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, o godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny połączone z nabożeństwem majowym. Na Mszę św. zapraszamy wszystkich rzemieślników, pracodawców i pracowników którym patronuje św. Józef.
 1. W przyszłą niedziele, 2 maja w naszej parafii uroczystość I Komunii św. Dzieci z klas III przystąpią do Komunii w 4 grupach o godz. 11.00; 12.00; 13.00 i 14.00. Spowiedź dla dzieci, rodziców i rodzin w piątek od godz. 16.00 do 18.00.
  Ze względu na obostrzenia sanitarne i ograniczaną ilość osób na danej Mszy św. prosimy parafian, którzy przychodzili w niedziele na Mszę św. o godz. 11.00, by wyjątkowo w tym dniu przyszli na inna godzinę Mszy św.
 1. Przypominamy, że ze względu na przedłużającą się obostrzenia sanitarne związane z pandemia do 9 maja jest inny rozkład Mszy św. w naszym kościele; 6.30; 8.00; 9.00; 10.00; 11.00; 18.00 i 7.15 w kaplicy za mostem.
 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można pobrać pod chorem. Prosimy o przekazanie gazetki parafialnej ludziom starszym, samotnym schorowanym, będącym na kwarantannie.
 1. Dziękujemy zeszłotygodniową składkę inwestycyjną. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na wsparcie dla Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie i przygotowujących się do święceń, kapłanów z naszej diecezji. 
 1. Życzymy wszystkim błogosławieństwa Bożego i obfitości darów Bożych, zarówno duchowych jak i materialnych.