Z ŻYCIA KOŚCIOŁA POWSZECHNEGO

Papież Franciszek w dniu 25 kwietnia
wyświęci 9 nowych księży

 Uroczystość odbędzie się w Niedzielę Dobrego Pasterza 25 kwietnia o godz. 9.00 w bazylice św. Piotra w Watykanie papież Franciszek wyświęci dziewięciu nowych księży dla diecezji rzymskiej.

Sześciu z nich przygotowywało się do kapłaństwa w Papieskim Wyższym Seminarium Rzymskim, dwóch w seminarium diecezjalnym Redemptoris Mater, a jeden w Seminarium Diecezjalnym Madonna del Divino Amore.

Najstarszy ze święconych księży ma 43 lata. Jest wśród nich sześciu Włochów, jeden Rumun, jeden Brazylijczyk i jeden z Kolumbijczyk.


Papież apeluje o modlitwę w intencji Ukrainy

 Z głębokim niepokojem śledzę wydarzenia na niektórych obszarach wschodniej Ukrainy, gdzie w ostatnich miesiącach mnożą się przypadki naruszania zawieszenia broni, i z wielkim niepokojem obserwuję nasilenie aktywności militarnej. Domagam się stanowczo, by unikano eskalacji napięć, a wręcz przeciwnie, by podjęto gesty, które były by w stanie wspierać wzajemne zaufanie i sprzyjać pojednaniu i pokojowi, tak bardzo potrzebnych i pożądanych. Niech leży nam na sercu poważna sytuacja humanitarna, w jakiej znalazł się ten naród, któremu wyrażam moją bliskość i w intencji którego proszę was o modlitwę.