Z ŻYCIA PARAFII

2 maj – dzień I Komunii św.

 

Dzieci z klas III przystąpią do I Komunii w 4 grupach:

godzina 11.00 – dzieci z kl. 3a  – Szkoły Podst. Nr. 3

godzina 12.00 – dzieci z kl. 3b  – Szkoły Podst. Nr. 3

godzina 13.00 – dzieci z kl. 3c  – Szkoły Podst. Nr. 3

godzina 14.00 – dzieci z kl. 3    – Szkoły ( ŻAPN) i z innych szkół 

 

Spowiedź dla dzieci i ich rodzin w piątek, 30 kwietnia:

godzina 16.00 – dzieci z kl. 3a, ich rodzice, chrzestni, rodzina

godzina 16.30 – dzieci z kl. 3b, ich rodzice, chrzestni, rodzina

godzina 17.00 – dzieci z kl. 3c, ich rodzice, chrzestni, rodzina

godzina 17.30 – dzieci z kl. 3 – Szkoły ( ŻAPN) i z  innych szkół, dzieci, ich rodzice, chrzestni, rodzina


29 rocznica święceń biskupich
Bp. seniora Tadeusza Rakoczego

Jako wspólnota parafialna Chrystusa Króla w Żywcu Sporyszu pragniemy z okazji tego pięknego jubileuszu złożyć Księdzu Biskupowi Tadeuszowi najlepsze życzenia.

Niech Jezus Chrystus – Dobry Pasterz, umacnia, uświęca i błogosławi, hojnie obdarzając wszelkimi łaskami, darem zdrowia i wdzięcznością ludzi, Najświętszej Maryi Pani Rychwałdzkiej, u której tronu Ksiądz Biskup wzrastał i odkrywał swoje powołania, którą ukochał i do której chętnie wracał,

Zawierzamy Dostojnego Jubilata i za jej wstawiennictwem upraszamy wszelkich łask.

Parafianie Żywca Sporysza


Życzenia dla rzemieślników

            We wspomnienie św. Józefa rzemieślnika przypada wspomnienie wszystkich rzemieślników. Swoje święto obchodzą m.in. budowlańcy, piekarze, cukiernicy, kucharze, fryzjerzy, kominiarze, zegarmistrze, mechanicy i stolarze.

            Na początku chciałem wyrazić podziękowanie, że troszczycie się nie tylko o sprawy dotyczące waszego rzemiosła, ale służycie kościołowi i całemu naszemu społeczeństwu wspierając ludzi potrzebujących. Nie można sobie wyobrazić życia, normalnego życia, bez silnego rzemiosła; bez fachowców, których praca jest bardzo wysoko ceniona.     

            Wszystkim rzemieślnikom i przedsiębiorcom z okazji ich święta życzę wszystkiego, co najlepsze. Niech nie opuszcza was powodzenie zawodowe oraz pomyślność w życiu prywatnym.

            Niech św. Józef wasz szczególny patron, wyprasza wam i waszym rodzinom potrzebne łaski.

Ks. Adam Hopciaś proboszcz


Zaproszenie na majówkę

            W miesiącu MAJU czcimy w sposób szczególny MATKĘ BOŻĄ. Nabożeństwo majowe w kościele parafialnym odprawiane codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. ZAPRASZAMY do licznego zwłaszcza dzieci z rodzicami, młodzież i seniorów.  

            Prosimy o troskę o przydrożne i przydomowe kapliczki Matki Boskiej. Gromadźmy się wspólnotami z ulicy czy rejonu czy też danej rodziny by śpiewać litanie do Matki Boskiej Loretańskiej