Ogłoszenia – 23.05.2021 r.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

  1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny. Od poniedziałku rozpoczyna się w kościele okres zwykły, którzy potrwa do Adwentu. 
  1. W poniedziałek, 24 maja przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Jest to Misyjny Dzień Chorych oraz Dzień modlitw za Kościół w Chinach.
  1. W środę, 26 maja – wspomnienie św. Filipa Nereusza. W tym dniu modlimy się za wszystkie matki z okazji przypadającego ich święta. Na Msze wieczorną zapraszamy wszystkie matki.
  1. W czwartek, 27 maja obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Dla księży jest ono zachętą, by wpatrywali się w Chrystusa Kapłana, a dla wiernych – by nieśli kapłanom duchowe wsparcie. Jest to zaproszenie dla wszystkich by głębiej przeżywać Eucharystię.
  1. W sobotę, 29 maja – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy. W tym dniu w Bielsku Białej ks. bp. Roman Pindel udzieli święceń kapłańskich diakonom naszej diecezji. Kandydatów do święceń polecamy Panu Bogu w modlitwie.
  1. W przyszłą niedziele, 30 maja przypada uroczystość Najświętszej Trójcy. W naszej diecezji wspominany św. Jan Sarkandra, kapłana i męczennika głównego patrona naszej diecezji.
  1. Trwają nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny codziennie po Mszy wieczornej. Gorąco zachęcany do wspólnej modlitwy i śpiewu litanii loretańskiej przy kapliczkach i figurach Matki Bożej rozsianych po całej naszej parafii.
  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można pobrać pod chorem. Prosimy o przekazanie gazetki parafialnej ludziom starszym, samotnym schorowanym, będącym na kwarantannie.
  1. Dziękujemy za zeszłotygodniową składkę inwestycyjną. Z zebranych ofiar wykonaliśmy malowanie części pomieszczeń plebanii, oraz przekazaliśmy częścią składki do Rwandy dla głodującymi dzieci Afryki.
  1. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wszelkich łask na najbliższy tydzień.