Ogłoszenia – 30.05.2021 r.

Uroczystość Najświętszej Trójcy

 1. Wraz z całym Kościołem obchodzimy dziś uroczystość Trójcy Przenajświętszej: Boga Ojca, Syna Bożego i Ducha Świętego. Katechizm poucza nas, że „tajemnica Trójcy Świętej stanowi centrum wiary i życia chrześcijańskiego. Jest tajemnicą Boga w sobie samym, a więc źródłem wszystkich innych tajemnic wiary oraz światłem, które je oświeca”. 
 2. W poniedziałek, 31 maja święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu kończymy maryjne nabożeństwa majowe.
 3. We wtorek, 1 czerwca – wspomnienie św. Justyna, męczennika. Modlimy się za wszystkie dzieci, z okazji przypadającego ich święta Dnia Dziecka. Na Msze wieczorną zapraszamy wszystkie dzieci. Rozpoczynamy czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odprawiać e będziemy na zakończenie Mszy wieczornych. 
 4. W środę, 2 czerwca na Msze wieczorną zapraszamy wszystkie pary, które zawarły sakrament małżeństwa w miesiącu czerwcu.
 5. W czwartek, 3 czerwca – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwane Bożym Ciałem. Msze św. jak w każdą niedziele. Procesja do czterech ołtarzy wyruszy ok. godz. 11.45 i przejdzie ulicami; P. Skargi, Isep, Sporyska. Zakończenie w kaplicy za mostem Mszą św. o godz. 13.00. Nie będzie porannej Mszy w kaplicy. Na uroczystą procesje zapraszamy dzieci pierwszokomunijne, dzieci sypiące kwiaty, wszystkie grupy duszpasterskie i modlitewne, Asystę Żywiecką, Koło Gospodyń Wiejskich, OSP Sporysz, panie niosące feretrony, poczty sztandarowe, wszystkich parafian. Niech to będzie święto całej parafii, oraz wdzięczność Bogu za ocalenie za pokonanie pandemii koronawirusa. Na zakończenie procesji przy kaplicy zostaną rozdane wszystkim rodzinom uczestniczącym w procesji chlebki poświęcone, symbol spotkania eucharystycznego. 
 6. Ołtarze na uroczystą procesje Bożego Ciała będą na budynku plebani, przy domu p. Blechów, na strażnicy OSP, oraz w kaplicy sporyskiej. Prosimy o pomoc sąsiedzką w przygotowaniu ołtarzy. Prośbą do wszystkich parafian o udekorowanie swych domów symbolami eucharystycznymi lub obrazami na okres oktawy Bożego Ciała, niech to będzie dla nas wszystkich świadectwo naszej żywej wiary. Prosimy też strażaków i Straż Miejską w zabezpieczeniu trasy procesji.
 7. W czwartek w uroczystość Bożego Ciała na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy rocznicową I Komunii św. dzieci które w zeszłym roku przystąpiły do I Komunii św. Spowiedź dla dzieci rocznicowych i dla dzieci które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. będzie w środę od godz. 17.00.
 8. Od piątku, w oktawie Bożego Ciała, procesje eucharystyczne wokół kościoła po Mszy wieczornej. Z racji pierwszego piątku miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 17.00 dla wszystkich pozostałych dzieci, młodzieży, w tym młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, oraz dorosłych. 
 9. W sobotę, od godz. 8.15 odwiedzimy chorych z posługa sakramentalną. Wieczorem o godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny połączone z modlitwą różańcową. Zapraszamy Róże Różańcowe.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można pobrać pod chorem. Prosimy o przekazanie gazetki parafialnej ludziom starszym, samotnym schorowanym, będącym na kwarantannie. Godne polecania są czasopisma dla rodziców, jak rozmawiać z dziećmi o trudnych tematach związanych z wychowaniem.
 11. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wszelkich łask na najbliższy tydzień.