Z ŻYCIA KOŚCIOŁA POWSZECHNEGO

Beatyfikacja s. Mainetti
Nastolatki złożyły ją w ofierze diabłu.

W niedzielę 6 czerwca podczas Mszy św. we włoskim miasteczku Chiavenna na północy Włoch, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. Marcello Semeraro ogłosi błogosławioną siostrę Marię Laurę Mainetti. Ta członkini Zgromadzenia Córek Krzyża zginęła śmiercią męczeńską w 2000 roku z rąk trzech nastolatek-satanistek, które postanowiły złożyć ją w ofierze diabłu.


Papież wprowadził nowe unormowania kar w Kościele

Na mocy konstytucji apostolskiej „Pascite gregem Dei” (Paście owczarnię Bożą), datowanej 23 maja 2021 r., w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, papież Franciszek promulgował nowy tekst księgi VI Kodeksu Prawa Kanonicznego, zawierający przepisy dotyczące sankcji karnych w Kościele. Mówi ona m.in. o karaniu sprawców wykorzystywania seksualnego małoletnich, czy przestępstw gospodarczych.


Wkrótce spotkanie papieża z prezydentem USA?

Do pierwszego spotkania papieża Franciszka z prezydentem USA Joe Bidenem ma dojść 15 czerwca w Watykanie. Informację o tym przekazała m.in. katolicka agencja (CNA).