Ogłoszenia – 20.06.2021 r.

XII Niedziela Zwykła

1. Od dzisiejszej niedzieli już nie obowiązuje dyspensa od niedzielnej i świątecznej Mszy św. Przypominamy, że każdy katolik zobowiązany jest do uczestnictwa w niedzielnych (lub sobotę wieczorem) i świątecznych Mszach św. i powstrzymania się od prac niekoniecznych. Od obowiązku uczestniczenia we Mszy św. zwalniają ważne powody, na przykład choroba, pielęgnacja niemowląt, nieustanna opieka nad chorymi, niesienie pomocy w wypadkach i klęskach żywiołowych, wykonywanie ciągłych zawodów, niemożliwość dostania się do kościoła z powodu bardzo dużych odległości przy braku środków lokomocji, a także dyspensa udzielona przez proboszcza. Ten, kto świadomie i dobrowolnie przez zaniedbanie nie uczestniczy w dni świąteczne w Eucharystii, popełnia grzech ciężki.

2. W poniedziałek, 21 czerwca w liturgii wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. 

3. W środę, 23 czerwca obchodzony jest Dzień Ojca. Wszystkim ojcom składamy najlepsze życzenia dziękując za mądrość i miłość ojcowską. Zapraszamy wszystkich ojców na Msze wieczorną.

4. W czwartek, 24 czerwca – uroczystość Narodzenia Jana Chrzciciela. Wszystkim solenizantom Janinom i Janom składamy życzenia imieninowe z darem naszej modlitwy.

5. W piątek, 25 czerwca – zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy na Msze św. o godz. 8.00 wszystkie dzieci przedszkolne, szkolne z rodzicami, młodzież szkół średnich, nauczycieli i wychowawców.

6. W sobotę, 26 czerwca na bisku sportowym przy moście sporyskim turnieje i zabawy dla dzieci i rodzin na rozpoczęcie wakacji. Początek o godz. 9.00. Główny organizator OSP Sporysz przy współpracy parafii Chrystusa Króla.

7. W przyszłą niedzielę, 27 czerwca w parafii odpust (drugorzędny) ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Suma odpustowa o godz. 11.00. Po Mszy św. przed kościołem przygotowana niespodzianka, coś dla ucha i dla żołądka.

8. Od przyszłej niedzieli, 27 czerwca w kaplicy za mostem w niedziel tylko Msza św. o godz. 16.00. Od godz. 15.30 modlitwa do Chrystusa ukrzyżowanego i koronka do Bożego Miłosierdzia.

9. Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie na zakończenie Mszy wieczornej.

10. Dziękujemy za dzisiejszą składkę inwestycyjną. Wymieniliśmy nagłośnienie w kaplicy za mostem, oraz naprawione zostały głośniki zewnętrze kościoła.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można pobrać pod chorem.