Ogłoszenia – 27.06.2021 r.

XIII Niedziela Zwykła

Wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy

 1. Dziś w naszej parafii przeżywamy odpust (drugorzędny) ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Obraz Matki Bożej, który jest wierną kopia cudownego obrazu znajdującego się w kościele św. Alfonsa Marii Liguori w Rzymie został ofiarowany przez o. Redemptorystów i poświęcony przez biskupa krakowskiego Stanisława Rosponda 4 września 1954 r. „Wierni biorący udział w każdorazowym nabożeństwie Nieustannej nowenny, odprawionym przy tym obrazie mogą zyskiwać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.” – tak brzmi dekret.

Kaznodzieją odpustowym jest ks. Przemysław Pasternak ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy, pochodzący z Żywca, ceniony duszpasterz, dyrygent dający się poznać z koncertów muzyki filmowej, prezentowanych w amfiteatrze pod Grojcem. 

 1. W poniedziałek, 28 czerwca wspomnienie św. Ireneusz, biskupa i męczennika.
 1. We wtorek, 29 czerwca uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. 
 1. W środę,30 czerwca kończymy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 1. W czwartek,1 lipca z racji pierwszego czwartku miesiąca nabożeństwo eucharystyczne i okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Modlimy się o dar nowych powołań do służby w kapłaństwie, życiu zakonnym i posługi misyjnej. 
 1. W piątek, 2 lipca pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi rano od godz. 6.00 do 6.30 i wieczorem od 17.00 do 18.00. Zachęcamy do praktyki pierwszych piątków miesiąca tj. spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. 
 1. W sobotę, 3 lipca pierwsza sobota miesiąca. Śpiew Godzinek ku czci Matki Najświętszej o godz. 6.10. Odwiedziny chorych z posługa sakramentalna od godz. 8.15. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny połączone z różańcem od godz. 17.00. 
 1. Ks. bp. Roman Pindel ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej mianował ks. kapelana szpitala ks. Adama Domonia wikariuszem parafii Nowa Wieś. Na jego miejsce powołał ks. Piotra Bratka. Ks. kapelan Adam Domoń będzie jeszcze w naszej parafii przez całe wakacje. Dziękujemy już dziś ks. kapelanowi za jego posługę w naszej parafii oraz w szpitalu.
 1. Dziękujemy za zeszłotygodniową składkę inwestycyjną. Zebrano 6 720 zł. Dziękujemy strażakom, członkom Akcji Katolickiej i ludziom dobrego serca za zorganizowanie dla dzieci i młodzieży turnieju sportowego i dobrej zabawy w dniu 26 czerwca na boisku przy moście sporyskim. 
 1. Rozpoczęły się wakacje dla dzieci i czas urlopów dla dorosłych. Przypominamy wszystkich wierzącym o obowiązku niedzielnej i świątecznej Mszy św. i praktykach religijnych, również w miejscu wypoczynku.
 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można pobrać pod chorem. Prosimy o przekazanie naszej gazetki parafialnej „Królowanie” osobom starszym schorowanym, nie mogącym być z nami tutaj w kościele.
 1. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia, a dzieciom i młodzieży szczęśliwych wakacji.