„Damaszek” działająca w naszej parafii zaprasza Ewangelizacja w Beskidach 2021

            Ewangelizacja w górach to odkrywanie dzieła Bożego, to zachwyt pięknem. Kiedy wychodzimy w góry, nawet jak jest zimno, pada deszcz czy grad – odkrywamy siebie w tym zmaganiu, ogołocenia, ale jednocześnie odkrywamy moc Boga. Tej mocy Boga, piękna, zachwytu trzeba nam jeszcze więcej, żeby potem iść do naszych prac, obowiązków. Idziemy po MOC, PIĘKNO I ZACHWYT.

Mottem przewodnim ewangelizacji są słowa z Psalmu 33: „Szczęśliwy lud, którego Panem jest Bóg”, a tegorocznym hasłem: „Bohater drugiego planu – święty Józef”. Każdej górze będzie towarzyszył jeden z tytułów przypisywanych św. Józefowi: oblubie­niec, małżonek, ojciec, głowa rodziny, robotnik, pielgrzym wiary, najczystszy, cichy.

Plan ośmiu sobót lipca i sierpnia.

3 LIPCA         – Stecówka: OBLUBIENIEC – spotkanie przygotowuje wspólnota „Zacheusz”  z Jaworza,
10 LIPCA       – Jałowiec: MAŁŻONEK – ,,Damaszek” z Żywca­-Sporysza,
17 LIPCA       –  Pilsko: OJCIEC – „Francesco Team” z Rychwałdu,
24 LIPCA        – Hrobacza Łąka: GŁOWA RODZINY – „Krzew Winny” z Jawiszowic,
31 LIPCA        – Potrójna: ROBOTNIK – Wspólnota modlitewna z Pisarzowic,
7 SIERPNIA   – Rachowiec: PIELGRZYM WIARY – „Noyare” z Żor,
14 SIERPNIA – Rycerzowa Wielka: NAJCZYSTSZY – Krucjata Wyzwolenia Człowieka z Rychwałdu,
21SIERPNIA – Wielka Ram: CICHY — „TalithaKum” z Rychwałdu.