Z ŻYCIA KOŚCIOŁA POWSZECHNEGO

Spłonęły dwa kolejne kościoły w Kanadzie

W sobotę 26 czerwca spłonęły kolejne dwa kościoły katolickie na terenach zamieszkanych przez rdzenną ludność indiańską z plemienia Similikameen w prowincji Kolumbia Brytyjska w zachodniej Kanadzie. Według źródeł policyjnych, cytowanych przez brytyjską agencje BBC, ogień strawił doszczętnie kościoły: św. Anny i „Chopaka”. Odprawiano w nich msze i nabożeństwa raz w miesiącu – ostatnio dwa tygodnie temu – w których uczestniczyła spora grupa wiernych.


Pomnik Jana Pawła II w kanadyjskim Edmonton zdewastowany

Pomnik św. Jana Pawła II przy kościele Różańca Świętego w Edmonton w zachodniej Kanadzie został zdewastowany. Na jego cokole pojawiły się ślady rąk i stóp, odciśnięte w czerwonej farbie.


Wybuch bomby w kościele w Demokratycznej Republice Konga

Bomba domowej roboty wybuchła w kościele katolickim w północno-wschodniej części Demokratycznej Republiki Konga. Według wstępnych informacji policji, dwie osoby zostały ranne. Do eksplozji doszło o szóstej rano, zanim wierni zaczęli wchodzić do świątyni, gdzie mieli wziąć udział w bierzmowaniu.


Abp Gądecki: rezolucja Parlamentu Europejskiego narusza prawo do życia

Rezolucja Parlamentu Europejskiego przyjmująca proaborcyjny raport Chorwata Matića jest pozbawiona mocy prawnej i przekracza wszelkie granice etyczne. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski przypomniał, że każdy człowiek ma prawo do życia.


Rząd premiera Morawieckiego pracuje nad nowelizacją ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele

Rząd chce zaostrzyć zakaz handlu w niedzielę po tym jak jedna z sieci handlowych zapowiedziała otwieranie w ostatni dzień tygodnia sklepów z usługami pocztowymi. Sejm ma się zająć nowelizacją ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę już na początku lipca i uchwalić zmiany tak, aby weszły w życie jeszcze przed końcem wakacji.