Ogłoszenia – 11.07.2021 r.

XV Niedziela Zwykła

1. We wtorek, 13 lipca w Rychwałdzie kolejne nabożeństwo fatimskie. Początek o godz. 18.00.
  1. W środę, 14 lipca przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Matki Bożej Nieustające Pomocy. Zachęcamy do pisanie próśb i podziękowań za przyczyna Matki Bożej.
  1. W czwartek przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Chrystusa Króla patrona naszej parafii i Kościoła.
  1. W piątek16 lipca święto patronalne Świeckiego Zakonu Karmelitańskiego działającego przy naszej parafii. Dziękując Bogu za ich posługę w parafii zachęcamy innych do włączenia się w tę formę służby Kościołowi.
  1. W piątek, 15 lipca z racji III piątku miesiąca o godz. 17.45 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
  1. W sobotę, 17 lipca organizowana jest pielgrzymka do Czernej na Ogólnopolskie spotkanie Rodzin Karmelitańskich. Wyjazd o godz. 7.00 od kościoła parafialnego, koszt 40 zł, zapisy w zakrystii.
  1. Kancelaria parafialna w okresie wakacyjny będzie otwarta tylko w poniedziałek, środę i piątek po Mszy wieczornej w godz. 18.30-19.30. W sytuacjach wyjątkowych (pogrzeb, wezwanie do chorego) proszę zgłaszać się po każdej Mszy św.
  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można pobrać pod chorem. Prosimy o przekazanie naszej gazetki parafialnej „Królowanie” osobom starszym schorowanym, nie mogącym być z nami tutaj w kościele.
  1. Przypominamy wszystkim wyjeżdzającym na wakacje i urlopy o obowiązku niedzielnej i świątecznej Mszy św. i praktykach religijnych w miejscu wypoczynku.
  1. Liturgiczne obchody tygodnia:
a)  w poniedziałek, 12 lipca – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerkfurtu, biskupa i męczennika,
b)  we wtorek,        13 lipca – wspomnienia św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta,
c)  w czwartek,       15 lipca – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła,
d)  w piątek,           16 lipca – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.

11. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.