Z ŻYCIA KOŚCIOŁA POWSZECHNEGO

Przygotowanie do 20. rocznicy zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu

Zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu to jedno z najważniejszych wydarzeń pontyfikatu św. Jana Pawła II. Miało ono miejsce 17 sierpnia 2002 roku w czasie Mszy świętej z poświęceniem Bazyliki Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach.

W naszej parafii (Żywiec Sporysz) jest przygotowywany projekt ołtarza Bożego Miłosierdzia. Powstanie w miejscu wejścia do zakrystii w przyszłym roku. Przygotowywane są również projekty konkretnych czynów miłosierdzia które towarzyszyć będą powstawania ołtarza miłosierdzia.

Kult Bożego Miłosierdzia w naszej parafii rozwija się bardzo prężnie. Codziennie przed poranna Mszą odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosierdzia. W każdy III piątek miesiąca wieczorem jest nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i Msza z modlitwami o uzdrowienia duchowe i fizyczne zakończone adoracja i indywidualnym błogosławieństwem wiernych.

Pielgrzymki na Jasną Górę 2021 r.
* 30 Piesza z Diecezji Bielsko-Żywieckiej
* 410 Piesza z Żywca

Już w sierpniu 2021 roku odbędzie się XXX Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę. Diecezja zaprasza wszystkich chętnych do udziału.

Pielgrzymi wyrusza z siedmiu miejscowości należących do diecezji Bielsko-Żywieckiej – z Andrychowa, Bielska-Białej, Cieszyna, Czechowic-Dziedzic, Istebnej, Oświęcimia i Żywca.  I tura grup pątników wyjdzie na pielgrzymi szlak 6 sierpnia 2021 r. Uczestnicy wspólnie wejdą na Wały Jasnogórskie 11 sierpnia o godz. 11:30, a następnie o godz. 13:30 odbędzie się msza św. na zakończenie pielgrzymki.

II tura pątników żywieckich:
– pierwsza grupa z Żywca 23 sierpnia,
– druga grupa z Myszkowa 26 sierpnia,
– trzecia grupa autokarowa 29 sierpnia.
Wszystkie grupy spotkają się 29 sierpnia na Jasnej Górze.

Grupa pierwsza: część noclegów pielgrzymi będą musieli sobie zorganizować we własnym zakresie. Przygotowaliśmy informację z dostępnymi opcjami noclegów w danej miejscowości.

Druga grupa: wszystkie noclegi pielgrzymi organizują we własnym zakresie – można nocować w namiotach.

– W trakcie pielgrzymki będziemy przestrzegać zaleceń sanitarno-epidemiologicznych wydanych przez GIS. Na stronie internetowej pielgrzymki (www.pielgrzymkazywiecka.pl) dostępne są formularze potrzebne przy zapisach: karta zgłoszenia wraz z regulaminem, zgoda RODO, oświadczenie COVID, opcje noclegów dla grupy pierwszej. ZAPISY od 17 do 20 sierpnia w Domu Katolickim. Będziemy na Was czekać po wieczornej Mszy św. Koszt uczestniczenia w pielgrzymce pieszej wynosi 70 zł dorośli i 50 zł dzieci do 16 roku życia. Cena biletu powrotnego z Częstochowy do Żywca wynosi 35 zł za osobę

Trzecia grupa (autokarowa) wyruszy z parafii żywieckich 29 sierpnia o godz. 6.00. Można już pytać w zakrystii o bilety na autokary z Żywca Sporysza.