Stowarzyszenie „Mężczyźni św. Józefa”

Co to jest ( MŚJ).

Jest to Stowarzyszenie religijne wiernych świeckich mężczyzn zatwierdzone dekretem kościelnym w Krakowie w dniu 24.09 2014r. przez kardynała Dziwisza

 

Członkowie Stowarzyszenia pomagają rozbudzić u wiernych nabożeństwo do św. Józefa. Grupa pod przewodnictwem kapłana pogłębia również swoją miłość do Boga do Maryi i do Józefa. Ważnym elementem jest apostołowania w parafii przez przygotowanie i poprowadzenie nabożeństw, uczciwą sprawiedliwą pracę w swoim środowisku, przykładne życie jako dobry mąż i ojciec w rodzinie. W czasie prowadzonych nabożeństw są omadlane prośby i podziękowania wcześniej wrzucane do specjalnie skarbony pod figurą do św. Józefa.

 

Zapraszamy wszystkich mężczyzn, młodzieńców,
ludzi biznesu i zwyczajnej pracy
na
nowennę do św. Józefa,
19 lipca, o godz. 17.30

            Prośby i podziękowania można składać na kartkach i wrzucać do skarbony pod figurą św. Józefa

Nowenna ta to jakby okrycie się płaszczem opieki świętego Józefa, to nadzwyczajne nabożeństwo ku Jego czci, wyjednujące Jego szczególne wstawiennictwo w trudnych sytuacjach.

Nadzwyczaj wielkie i liczne łaski będą nam udzielone, jeśli z ufnością zwrócimy się do świętego Józefa. Święta Teresa z Avila powiedziała: „Kto nie całkiem w to wierzy, niech raz zwróci się ze swą prośbą do świętego Józefa, a sam się przekona”.

Święty Józef może wyprosić dla nas więcej łask, jeśli najpierw oczyścimy naszą duszę poprzez spowiedź świętą i przyjmiemy Pana Jezusa w Komunii świętej. Nowenna będzie też owocniejsza, jeżeli okażemy jednocześnie gotowość do spełniania uczynków miłosierdzia względem biednych. Możemy z całą ufnością prosić świętego Józefa o wyjednanie nam wielkich łask u Boga.

Jeśli spróbujemy otrzeć łzy biednym, cierpiącym i zmarłym, również nam święty Józef pomoże i pocieszy, zarówno teraz, jak i w godzinie śmierci. Okryje nas z miłością płaszczem swej opieki. Żywił On i chronił nie tylko Świętą Rodzinę, lecz także kocha i błogosławi nas wszystkich i pragnie przeprowadzić nas na drugi brzeg – do portu wiecznego zbawienia.