Ogłoszenia – 25.07.2021 r.

XVII Niedziela Zwykła

  1. Dziś, 25 lipca wspominamy w liturgii św. Jakuba, apostoła i św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Po Mszach św. poświecenie pojazdów przed kościołem. Każdy kierowca otrzyma symboliczny obrazek, zawieszkę św. Krzysztofa W czasie poświęcenia zebrane będą ofiary na środki transportu dla misjonarzy w ramach akcji MIVA Polska św. Krzysztof -1 gr za 1 km.”
  1. Również dziś w całym Kościele obchodzony jest Pierwszy Ogólnoświatowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, ogłoszony przez papieża Franciszka. W naszej parafii uroczyście obchodzić go będziemy w poniedziałek 26 lipca, we wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Maryi, a dziadków Pana Jezusa. Zapraszamy wszystkich dziadków i seniorów na godz. 18.00, na Mszę św. z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
  1. W środę przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Matki Bożej Nieustające Pomocy. Zachęcamy do pisanie próśb i podziękowań za przyczyna Matki Bożej.
  1. W czwartek przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Chrystusa Króla patrona naszej parafii i Kościoła.
  1. W przyszłą niedziele, 1 sierpnia rozpoczyna się miesiąc trzeźwości i abstynencji. Modlić się będziemy o trzeźwość naszego Narodu i w naszych rodzinach.
  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można pobrać pod chorem. Tradycyjne, prosimy o przekazanie naszej gazetki parafialnej „Królowanie” osobom starszym schorowanym, nie mogącym być z nami tutaj w kościele.
  1. Przypominamy wszystkim wyjeżdzającym na wakacje i urlopy o obowiązku niedzielnej i świątecznej Mszy św. i praktykach religijnych w miejscu wypoczynku. 
  1. Liturgiczne obchody tygodnia:

a)  w poniedziałek, 26 lipca wspomnienie św. Joachima i Anny,

b) w środę, 28 lipca – wspomnienie św. Szarbela Makhlufa, kapłana,

c)   w czwartek, 29 lipca – wspomnienie św. Marty,

d) w piątek, 30 lipca – wspomnienie św. Piotra Chryzologa, biskupa,

e)  w sobotę, 31 lipca – wspomnienie św. Ignacego Loyoli, kapłana.

  1. Wszystkim kierowców i podróżującym życzymy obfitości błogosławieństwo Boże na wszystkich drogach życia i szczęśliwego i bezpiecznego dotarcia do celu podróży.