Ogłoszenia – 15.08.2021 r.

Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej

  1. Dzisiejsza uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przypomina, że cały człowiek, jego dusza i ciało, są przeznaczone do wieczności. W dzisiejszą uroczystość zwaną świętem Matki Bożej Zielnej święcimy młode pędy zbóż, ziół i kwiatów na pamiątkę wydarzenia związanego z Maryją. Gdy apostołowie, otworzywszy Jej grób nie znaleźli ciała tylko kwiaty. Ludzie przynosząc wiązanki zbóż, owoców i roślin, dziękują też Matce Bożej za pomoc w ciężkiej pracy na roli oraz za opiekę nad ludźmi i ich plonami. Msza dożynkowa za tegoroczne plony będzie w dniu 5 września o godz. 11.00.
  1. W środę przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Matki Bożej Nieustające Pomocy. Po Mszy św. spotkanie formacyjne członków i sympatyków Akcji Katolickiej.
  1. W czwartek przed Mszą wieczorna nabożeństwo do Chrystusa Króla, patrona naszej parafii i Kościoła.
  1. W piątek, z racji trzeciego piątku miesiąca o godz. 17.45 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
  1. Dziękujemy za dzisiejszą składkę inwestycyjną. Gromadzimy środki na ołtarz Bożego Miłosierdzia w naszym kościele. Planowany poświecenie ołtarza w Święto Bożego Miłosierdzia przyszłego roku. Będzie to w 20 rocznicę zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu i ustanowienia Święta Bożego Miłosierdzia przez św. Jana Pawła II.
  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można pobrać pod chorem. Tradycyjne, prosimy o przekazanie naszej gazetki parafialnej „Królowanie” osobom starszym schorowanym, nie mogącym być z nami tutaj w kościele.
  1. Przypominamy wszystkim wyjeżdzającym na wakacje i urlopy o obowiązku niedzielnej i świątecznej Mszy św. i praktykach religijnych w miejscu wypoczynku. 
  1. Liturgiczne obchody tygodnia:

a)  w poniedziałek, 2 sierpnia – wspomnienie św. Joachima i Anny,

b) w środę, 4 sierpnia – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana,

c) w piątek, 6 sierpnia – święto Przemienienia Pańskiego,

d)  w sobotę, 31 lipca – wspomnienie św. Ignacego Loyoli, kapłana.

  1. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.