Ogłoszenia – 22.08.2021 r.

XXI Niedziela Zwykła

  1. W dzisiejszą niedziele modlimy się wraz z całym Kościołem o pokój na świecie, szczególne w Afganistanie.
  1. W poniedziałek, 23 sierpnia wyrusza z Żywca Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Od 1611 r. pielgrzymi wędrują do tronu Matki Bożej wypraszając łaski i opiekę nad rodzinami, parafiami i całą ojczyzną. Wyłączny się i my w duchowe pielgrzymowanie powierzając im nasze intencje. W przyszłą niedziele, 29 sierpnia o godz. 6.00 wyrusza autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę biorąca udział w zakończeniu Pieszej Żywieckiej Pielgrzymki.
  1. W środę przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Matki Bożej Nieustające Pomocy. Zachęcamy do pisanie próśb i podziękowań za przyczyna Matki Bożej.
  1. W czwartek przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Chrystusa Króla, patrona naszej parafii i Kościoła.
  1. Decyzją ks. bp. ordynariusza Romana Pindla, z dniem 29 sierpnia ks. kapelan szpitala, Adam Domoń został skierowany do pracy duszpasterskiej w Nowej Wsi koło Kęt. Dziękujemy mu za posługę duszpasterską w parafii i szpitalu. Wypraszamy potrzebne łaski w nowej parafii posługiwania. Od przyszłej niedzieli do nas przybędzie ks. Piotr Bratek, który będzie pełnił funkcje kapelana szpitala i pomagał w duszpasterstwie w parafii.
  1. Dziękujemy za zeszłotygodniową składkę inwestycyjną. Zebrano 6 720 zł. Zebrane środki gromadzimy na ołtarz miłosierdzia Bożego oraz na funkcjonowanie parafii i duszpasterstwa w parafii. Dziękujemy paniom z Koleb, oraz pani Rzeszowskiej za piękne wiązanki ziół i kwiatów na święto Matki Bożej, a wszystkim darczyńcom za dar serca na potrzeby naszej parafialnej grupy charytatywnej.
  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można pobrać pod chorem. Prosimy o przekazanie naszej gazetki parafialnej „Królowanie” osobom starszym. 
  1. Liturgiczne obchody tygodnia:

a)  w poniedziałek, 23 sierpnia – wspomnienie św. Róży z Limy, dziewicy,

b) we wtorek, 24 sierpnia – święto św. Bartłomieja, apostoła,

c) w czwartek, 26 sierpnia – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej,

d) w piątek, 27 sierpnia – wspomnienie św. Moniki,

e)  w sobotę, 28 sierpnia – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.

  1. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i całego tygodnia, a pielgrzymom pogody ducha i słonecznych dni.