Ogłoszenia – 29.08.2021 r.

XXII Niedziela Zwykła

 1. Do naszej parafii został skierowany ks. Piotr Bratek jako kapelan szpitala i pomagający w duszpasterstwie parafialnym. Życzymy ks. Piotrowi wiele zapału duszpasterskiego.
 1. W poniedziałek, 30 września o godz. 18.30 spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania.
 1. W środę, 1 września rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę św. o godz. 8.00. Przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Matki Bożej Nieustające Pomocy.
 1. W czwartek, 2 września o godz. 17.00 nabożeństwo eucharystyczne „Godzina święta” i okazja do spowiedzi. 
 1. W piątek, 3 września z racji pierwszego piątku miesiąca od godz. 17.00 spowiedź św. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do praktyki 9 pierwszych piątków miesiąca ze spowiedzią i Komunią św. wynagradzającą Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. 
 1. W sobotę, 4 września od godz. 8.00 odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną. Wieczorem o godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. 
 1. W sobotę 4 września o godz. 14.00 ks. bp. Piotr Greger udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania ma w środę i czwartek o godz. 16.00 obowiązkowe spotkanie formacyjne w kościele i próbę generalną. Spowiedź dla młodzieży bierzmowanej, świadków bierzmowania i rodziców młodzieży bierzmowanej w piątek o godz. 16.00. 
 1. W przyszłą niedziele, 5 września o godz. 11.00 Msza dożynkowa, dziękczynna za tegoroczne plony. Zapraszamy rolników, działkowców, Koło Gospodyń ze Sporysza i Koleb, grupy duszpasterskie OSP Sporysz, Asystę Żywiecką, Radę Duszpasterską i wszystkich parafian. Po Mszy św. wspólne świętowanie na placu przed kościołem.
 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można pobrać pod chorem. Prosimy o przekazanie naszej gazetki parafialnej „Królowanie” osobom starszym. 
 1. Liturgiczne obchody tygodnia:

a) w piątek, 27 sierpnia – wspomnienie św. Moniki,

e)  w sobotę, 28 sierpnia – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.

 1. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i całego tygodnia, a młodzieży bierzmowanej mocy Ducha Św.