Z ŻYCIA KOŚCIOŁA POWSZECHNEGO

Papież zawierzył Polaków opiece Matki Bożej Częstochowskiej

„Niech matczyna opieka Matki Bożej Częstochowskiej będzie dla was, dla waszych rodzin i dla wszystkich Polaków źródłem pokoju i wszelkiego dobra” – powiedział Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej, zwracając się do pielgrzymów polskich obecnych w auli Pawła VI.


Ikona Jasnogórska przyjedzie na beatyfikację kard. Wyszyńskiego i Matki Czackiej

Na beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej do Świątyni Opatrzności Bożej zostanie przywieziona kopia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, od 1957 peregrynująca po polskich parafiach. 


Zaplanowano trzy uroczystości dziękczynne za beatyfikację

Jasna Góra, Gniezno i Warszawa będą miejscami przyszłorocznych, ogólnopolskich uroczystości dziękczynnych za wrześniową beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Decyzję taką przyjęto podczas spotkania Rady Biskupów Diecezjalnych, która odbyła się 25 sierpnia na Jasnej Górze.