Ogłoszenia – 5.09.2021 r.

XXIII Niedziela Zwykła

 1. Do naszej parafii dzień dziękczynienie za tegoroczne plony, dzień dożynek. Jest to również pierwsza niedziela miesiąca niedziela adoracyjna.
 1. Dziś rozpoczyna się w Budapeszcie na Węgrzech z udziałem Ojca świętego Franciszka, 52 Kongres Eucharystyczny. Jest to święto Eucharystii dla całego Kościoła i wyzwanie do naszej większej wrażliwości i pełniejszego udziału w Mszy św.
 1. W środę, 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, odpust w konkatedrze w Żywcu. W naszym kościele przed Mszą wieczorna nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. spotkanie formacyjne członków i sympatyków Akcji Katolickiej na plebanii.
 1. W  czwartek, przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Chrystusa Króla, patrona naszego kościoła i parafii. Po Mszy św. spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII, obecność obowiązkowa. 
 1. W sobotę, 11 września z racji drugiej soboty miesiąca zapraszamy członków Apostolstwa Dobrej Śmierci o godz. 17.30 na nabożeństwo koronki do siedmiu Boleści Matki Bożej. Msza wieczorna w intencji członków ADŚ oraz za wszystkich zmarłych parafian którzy od nas odeszli od września 2020 r do września tego roku. Zapraszamy rodziny tych zmarłych do wspólnej modlitwy.
 1. W sobotę 11 września, w amfiteatrze Pod Grojcem ogólnodziecezjalne spotkanie młodzieży. Początek o godz. 9.00. Zapraszamy wszystkich młodych ludzi z naszej parafii. 
 1. W przyszłą niedziele, 12 września o godz. 12.00 w Warszawie w świątyni Opatrzności Bożej zostaną wyniesieni do chwały ołtarzy ks. kardynał Stefan Wyszyński, prymas Tysiąclecia i matka Róża Czadzka założycielka ośrodka dla niewidomy w Laskach koło Warszawy.
 1. Składamy gorące podziękowanie młodzieży bierzmowanej i ich rodzicom za dar ołtarza, a jest nim komplet ornatów maryjnych. Dziękujemy za sprzątanie i deklaracje kościoła.
 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można pobrać pod chorem. Prosimy o przekazanie naszej gazetki parafialnej „Królowanie” osobom starszym. W przyszłą niedziele z racji beatyfikacji bł. Stefana kard. Wyszyńskiego i matki Czackiej specjalna pozycje albumowa w cenie 10 zł.
 1. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do uczestnictwa w życiu parafialnym przez zaangażowanie się w grupy i stowarzyszenia działające przy parafii. 
 1. Liturgiczne obchody tygodnia:

a) we wtorek, 7 września – wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego, kapłana i męczennika, współpatrona naszej diecezji,

b) w środę, 8 września – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny,

c) w czwartek, 9 września – wspomnienie św. Piotra Klawera, kapłana.

 1. Życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia, rolnikom ludzkiej wdzięczności, wszystkim pokoju i daru umiejętności dzielenia się posiadanymi dobrami.