Z ŻYCIA KOŚCIOŁA PARAFIALNEGO

Dziękczynienie za tegoroczne zbiory

Dożynki Parafialne

5 września 2021 r godz. 11.00

 Wiara i tradycja naszych ojców nakazuje nam dziękować za szczęśliwie zakończone żniwa i zebrane plony. Nie jest zatem niczym dziwnym, że w naszej parafii kiedyś typowo rolniczej chcemy wyrazić wdzięczności Bogu i ludziom, organizując uroczystości dożynkowe.

To nasz CHLEB od Boga dany jako plon
To dzieło pracy ludzkich rąk
Niech BÓG was rolników ochrania
Słowa dla was za pracę podziękowania

Staropolskie wam SZCZĘŚĆ BOŻE
Niech rodzinom wszystkim BÓG da wiarę siłę
Miłość i zdrowie
Obdarz wszystkich Bożę siłą i wiarą
Niech dożynki na zawsze tradycją zostaną

By CHLEBA w każdym domu starczyło
By w miłości i zgodzie się nam wszystkim żyło
Niech w każdym domu pachnie kromka CHLEBA
Którego co dzień nam trzeba

Chroń Panie nasze rodziny byśmy szczęśliwie żyli
Chleb to Boży plon niech mam każdy Polski dom
Jak POLSKA długa i szeroka
To obrzęd jest znany który Dożynkami
Nazywamy

Po Mszy św. dzielenie się radością i chlebem przy dźwiękach kapeli góralskiej.


Młodzież bierzmowana z parafii Chrystusa Króla

W dniu 4.09.2021 r. z rąk bo. Piotra Gregera 46 młodych ludzi otrzymało dar Ducha Św. przez sakrament bierzmowania

 

 

 

 

Nazwisko i imię                   Patron

Banaś Michał                        Karol

Harat Miłosz                        Adam

Bąk Kacper                          Krzysztof

Cierniak Julia                       Rita

Dziki Nikola                         Rita

Ficek Zuzanna                     Rita

Howaniec Krystian              Krzysztof

Janota Dawid                       Florian

Jarosiewicz Wiktor              Eustachy

Jurasz Jakub                       Krzysztof

Kamiński Eryk                      Krzysztof

Kasina Maksym                   Maksymilian

Kłósak Gabriel                     Leon

Kozieł Leszek                       Marcin

Koźbiał Franciszek             Florian

Kramarczyk Jakub              Marek

Kramarczyk Maria               Aurelia

Kublin Barbara                      Weronika

Kwapień Wanesa                 Irena

Marszałek Zofia                    Rozalia

Mędrzak Kamil                     Maciej

Muś Amadeusz                    Szymon

Mydlarz Kaja                        Filomena

Nośko Przemysław             Tymon

Pach Lena                           Filomena

Piecha Igor                          Szymon

Pietraszko Wojciech            Krzysztof

Sanetra Patryk                      Krzysztof

Sapeta Marta                         Klara

Sapińska Julia                      Lidia

Stanek Piotr                         Patryk

Stasica Jakub                       Marcin

Stasica Kacper                      Łukasz

Szatanik Mikołaj                   Gerard

Siedź Zuzanna                     Rozalia

Świgost Dominik                  Szymon

Talik Natalia                        Zuzanna

Tomaszek Martyna              Jadwiga

Uchroński Kacper                 Florian

Ulrych Dominika                   Helena

Urbaniec Małgorzata            Klara

Wróbel Joanna                    Maria

Wyród Jakub                       Jerzy

Byrtek Artur                         Maksymilian

Domżał Martyna                  Katarzyna

Tomaszek Mateusz             Józef


 Świadectwa młodych ludzi;

 Po przyjęciu Sakramentu Bierzmowania zrozumiałam, że jestem częścią kościoła. Tak, jak puzzle, wierni tworzą jedną całość. Zabraknie jednej osoby (jednej części), to kościół (układanka) jest niepełny. Zrozumiałam też, że modlić nie należy się tylko wtedy, gdy mamy jakieś problemy, gdyż Bóg jest naszym przyjacielem i powinniśmy rozmawiać z nim o wszystkim. Zaczęłam dojrzalej podchodzić do sakramentu pokuty oraz Ewangelii.

„Julia”

Podczas bierzmowania obdarzyło mnie uczucie wielkiej radości. Myślałem o tym, jak teraz będzie, rozmawiałem z Bogiem o mojej przemianie i byłem szczęśliwy, że mogę przyjąć świadectwo dojrzałości. W kolejce do bierzmowania myślałem nad tym, czy rzeczywiście jestem tak dojrzały, by przyjąć ten sakrament, lecz pod koniec, Bóg dał mi wyraźnie do zrozumienia, że nie jestem tu przez przypadek.

„Mateusz”

Przyjęcie sakramentu bierzmowania było dla mnie zdecydowanie przeżyciem wewnętrznym. Dzięki temu poczułam większą więź z Bogiem i jestem w stanie powierzyć mu swoje sprawy. Przyjęcie tego sakramentu dało mi poczucie bezpieczeństwa, ponieważ teraz już zawsze będę należeć do wspólnoty kościoła. Mam nadzieję, że moja wiara umocni się jeszcze bardziej

„Lidia”

Po przyjęciu Sakramentu Bierzmowania zrozumiałam, że mogę modlić się do Boga w każdej chwili. On zawsze mnie wysłucha i może mi dać nawet jakiś znak. Po przyjęciu Ducha Świętego do serca poczułam się dojrzalsza i bardziej odpowiedzialna. Staram się bardziej za siebie decydować. Jednym z moich wrażeń jest to, że biskup który mnie bierzmował miał ciepłą dłoń. Było wtedy zimno i kiedy dotknął mojego czoła poczułam ciepło. Jest to uczucie które na zawsze pozostanie w moim sercu.”

„Rozalia”

Podczas Sakramentu Bierzmowania odczuwałem stres, myślałem, że źle coś zrobię lub nie wytrzymam nerwowo. Odczuwałem również ból, stałem aż półtorej godziny. Podczas mszy prosiłem, aby moje życie zmieniło się na lepsze i tak się stało. Po mszy poczułem lawinę darów Ducha Świętego.

„Jerzy”