Ogłoszenia – 12.09.2021 r.

XXIV Niedziela Zwykła

 1. Dziś w naszej Ojczyźnie i w Kościele dzień szczególny, dzień wyniesienia do chwały ołtarzy Stefana kard. Wyszyńskiego, Prymasa Polski, oraz matki Róży Czackiej, zakonnicy, założycielki ośrodka dla niewidomych w Laskach koło Warszawy.
 1. Na Słowacji rozpoczyna się dzisiaj apostolska pielgrzymka Ojca św. Franciszka.
  Papież spotka się z wiernymi w Bratysławie, Preszewie, Koszycach i Szasztili. Mottem papieskiej pielgrzymki są słowa „Z Maryją i Józefem na drodze do Jezusa”.
 1. W poniedziałek, 13 września w Rychwałdzie kolejne nabożeństwo fatimskie. Początek o godz. 18.00; różaniec, Msza św. i procesja wokół kościoła.
 1. W środę, piątek i sobotę przypadają kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
 1. W środę przed Mszą wieczorna nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 1. W czwartek w Polsce obchodzony jest Dzień Sybiraka. Jest to 82 rocznica agresji sowieckiej na Polskę. Przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Chrystusa Króla, patrona naszego kościoła i parafii. 
 1. W piątek, z racji trzeciego piątku miesiąca o godz. 17.45 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Msza wieczorna z modlitwą o uzdrowienia duchowe i fizyczne, oraz adoracja Najświętszego Sakramentu.
 1. W sobotę, 18 września ogólnodziecezjalne pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd indywidualny. 
 1. W przyszłą niedziele, 19 września o godz. 12.00 w kaplicy za mostem, odpust ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Po Mszy św. festyn parafialny na boisku sportowym z licznymi atrakcjami i muzyką góralską. Zapraszamy wszystkich parafian i gości. Do współorganizacji zapraszamy: grupy parafialne, Radę Duszpasterską, Strażaków, Koła Gospodyń, ludzi dobrej woli. 
 1. W przyszłą niedziele, 19 września w kościele parafialnym o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Józefa. Zapraszamy wszystkich a szczególnie mężczyzn.
 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można pobrać pod chorem. Zachęcamy do nabycia szczególnego albumu poświęconego dzisiejszym błogosławionym. Koszt 10 zł. Na stoliku z prasą są do zabrania obrazki bł. Kard. Wyszyńskiego i bł. Matki Róży Czackiej.
 1. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do uczestnictwa w życiu parafialnym przez zaangażowanie się w grupy i stowarzyszenia działające przy parafii. 
 1. Liturgiczne obchody tygodnia:

a) w poniedziałek, 13 września – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła,

b) we wtorek, 14 września – święto Podwyższenia Krzyża Świętego,

c) w środę, 15 września – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej,

d) w czwartek, 16 września – wspomnienie św. męczenników Korneliusza papieża i Cypriana bp.,

e) w piątek, 17 września – wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego,

f) w sobotę, 18 września – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski.

14.      Życzymy wszystkim parafianom i gościom błogosławieństwa Bożego i opieki błogosławionych; Stefana kard. Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia i matki Róży Czackiej.