Z ŻYCIA KOŚCIOŁA PARAFIALNEGO

Podziękowanie

Pragnę wyrazić słowa szczególnego podziękowania, wdzięczności członkom Akcji Katolickiej, Strażakom OSP Sporysz oraz sponsorom za przygotowanie i przeprowadzenie festynu parafialnego w dniu 19 września przy kaplicy sporyskiej.

Ks. Adam Hopciaś -proboszcz


Podziękowania

Dary jesieni” dla osób w „jesieni życia”

Słowa wdzięczności ludzi starszych samotnych i biednych wobec wszystkich, którzy w niedziele 19 września w czasie Mszy św. złożyli na tacę dar serca. Całość zebranej ofiary 6 320 zł.


Zaproszenie
Relikwie bł. Matki Czackiej w naszej parafii

Uroczystość wprowadzenia relikwii bł. Stefana kard. Wyszyńskiego i matki Róży, Elżbiety Czackiej odbędzie się w czasie odpustu parafialnego ku czci Chrystusa Króla w dniu 21 listopada 2021 r. na Mszy św. o godz. 11.00.

Relikwiarz, który był w Świątyni Opatrzności Bożej podczas beatyfikacji matki Elżbiety Róży Czackiej odwiedza kolejne miejsca w kraju. 18 września dotarł do Lasek, gdzie odbyła się Msza dziękczynna za beatyfikację. Już zgłaszają się kolejne parafie, które chcą się modlić za przyczyną matki Czackiej. Do tej pory zgłosiło się dziesięć parafii, m.in. z Warszawy, Bydgoszczy, Łodzi, Wrocławia, ale też zza granicy, m.in. z placówek misyjnych w Indiach, Rwandzie i na Ukrainie.