OPOWIEŚCI DLA DUCHA

Chodź tu i szybko mnie obejmij

 Dwudziestu mnichów i jedna mniszka ćwiczyło się w medytacji z pewnym nauczycielem japońskiej mądrości. Pomimo ogolonej głowy i skromnej szaty mniszka i tak była śliczna. Wielu braciszków kochało się w niej skrycie, a jeden nawet napisał do niej list miłosny, w którym nalegał na spotkanie w cztery oczy. Ta jednak nie odpowiedziała na ten list.

Następnego dnia, pod koniec spotkania, kiedy mistrz udzielał swoim uczniom lekcji, mniszka wstała i zwracając się ku temu, który do niej pisał, rzekła:

– Jeśli naprawdę tak bardzo mnie kochasz, chodź tu i szybko mnie obejmij.

Autor nieznany


Domek

Pewien mieszczuch, człowiek, który mieszkał w mieście, postanowił sprzedać swój wiejski domek, odziedziczony po rodzicach. Spotkał zaprzyjaźnionego dziennikarza i poetę, który dla zabawy pisał różne teksty. Poprosił go o napisanie ogłoszenia, aby zamieścić je w gazecie, a także w Internecie.

– Chcę sprzedać chatę, którą mam na wsi, znasz ją. Napiszesz mi ogłoszenie?

Poeta napisał: „Sprzedam ładną posiadłość, gdzie o świcie śpiewają ptaki. Otacza ją zielony las, przez który płynie potok o czystej i połyskującej wodzie. Wschodzące słońce zagląda do środka przez okna. Dom ma werandę, która daje rześki i relaksujący cień. Wieczory urozmaicają świerszcze i gwiazdy”.

Jakiś czas później poeta spotkał swojego przyjaciela i zapytał:

– Sprzedałeś domek?

– Nie – odpowiedział – zmieniłem zdanie. Kiedy przeczytałem napisane przez ciebie ogłoszenie zrozumiałem, że posiadam skarb.

Często nie doceniamy posiadanych przez siebie rzeczy, próbując uchwycić fałszywe wizje szczęścia roztaczane przez telewizję.

Rozejrzyj się dziś wokół siebie i doceń to, co masz: swój dom, swoją rodzinę, przyjaciół, na których naprawdę możesz liczyć, nabytą wiedzę, swoje dobre zdrowie i wiele innych wspaniałych wartości w życiu, które są twoim naprawdę najcenniejszym skarbem.

Bruno Ferrero