Ogłoszenia – 21.11.2021 r.

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata
odpust parafialny

1. Dziś nasza wspólnota parafialna przeżywa uroczystość odpustową ku czci Chrystusa Króla. Na Mszy św. o godz. 11.00 zostaną uroczyście wprowadzone relikwie błogosławionych kar. Wyszyńskiego, prymasa tysiąclecia i Elżbiety Róży Czackie, założycielki Ośrodka dla Ociemniałych w Laskach koło Warszawy. Mszy sw. będzie przewodniczył ks. Jarosław Fijołek, były wikariusz naszej parafii świętujący w tym roku jubileusz 25-lecie kapłaństwa.

2. Dziś można uzyskać odpust zupełny, odmawiając Akt Poświęcenia Rodziny Ludzkiej Chrystusowi Królowi, oraz spełniając zwykła warunki odpustu, takie jak; stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św. i modlitwa w intencji Ojca świętego.

3. Materialną pamiątką dzisiejszego odpustu są piernikowe korony. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wsparcia młodzieży i dzieci wyjeżdzających na rekolekcje.

4. W środę przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za przyczyną Maryi.

5. W czwartek przed Mszą wieczorną nowenna do Chrystusa Króla patrona naszego Kościoła i parafii.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent, nowy rok liturgiczny w Kościele. Msze św. roratnie będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, a w sobotę i niedziele o godz. 6.30.

7. W przyszłą niedziele rozpoczyna się kolejna seria rekolekcji w naszym kościele. Potrwają od niedzieli do wtorku. Poprowadzi je o. Adam Szustak z zakonu Ojców Dominikanów. Program; godz. 18.00 Msza św. z kazaniem, o godz. 19.00 konferencja.

8. Od przyszłej niedzieli, członkowie Akcji Katolickiej będą rozprowadzać świece wigilijne, a p. organista i p. kościelny poświęcone opłatki. Zachęcamy do nabywania u nich świec i opłatków, a przez to wspierania inicjatyw duszpastersko-charytatywnych podejmowanych w naszej parafii.

9. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej, w którą można zaopatrzyć się pod chórem. Do nabycia „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i nasz cotygodniowy numer „Królowanie”. 

10. Liturgiczne obchody tygodnia;

a) w poniedziałek, 22 listopada – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy,

b) we wtorek, 23 listopada – wspomnienie św. Klemensa I, papieża i męczennika,

c) w środę, 24 listopada – wspomnienie św. Andrzeja Dung-Laka, i towarzyszy,

d) w czwartek, 25 listopada – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy.

11. Niech Chrystus Król, błogosławi hojnie wszystkim parafianom i gościom i króluje w sercach i rodzinach, oraz w naszej Ojczyźnie i całym wszechświecie.