Ogłoszenia – 5.12.2021 r.

II Niedziela Adwentu

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, niedziela adoracyjna a zarazem niedziela Słowa Bożego. Wspólnota modlitewno-ewangelizacyjna zaprasza do wspólnego czytania Słowa Bożego. 
 1. W dzisiejszą niedziele dzieci pierwszokomunijne mają poświecenie medalików Matki Bożej. 27 listopada przypadała 91 r. objawień św. Katarzyny Labure, której Maryja poleciła propagować cudowny medalik. Każdy dziś może otrzymać taki poświęcony medalik. Główne religijne uroczystości związane z objawieniami Matki Bożej odbędą się w naszej parafii po świętach wielkanocnych. 
 1. Roraty w dni powszednie o godz. 17.30, w sobotę i niedziele o godz. 6.30. Zapraszamy najmłodszych naszych parafian z lampionami, a starszych do towarzyszenia dzieciom w ich przeżywaniu Rorat. 
 1. W poniedziałek, 6 grudnia we wspomnienie sw. Mikołaja zapraszamy na Msze roratnia wszystkie dzieci; małe i duże. Na zakończenie Mszy św. spotkanie ze św. Mikołajem. 
 1. W środę, 8 grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP zapraszamy na nabożeństwo „Godzina Łaski”. Rozpoczęcie o godz. 12.00. Matka Boża, objawiając się pielęgniarce Pierinie Gilli we Włoszech powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.
 1. W czwartek, 9 grudnia o godz. 18.45 spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych w kościele.
 1. W sobotę, 11 grudnia o godz. 14.00 w kościele spotkanie i Msza św. III Zakonu Karmelitańskiego. Wieczorem o godz. 17.30 nabożeństwo do Matki Bożej Bolesnej. Zapraszamy członków i sympatyków Apostolstwa Dobrej Śmierci. Wieczorna Msza św. w intencji ADŚ oraz zmarłych parafian od grudnia 2020 do grudnia tego roku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy rodziny tych zmarłych.
 1. W przedsionku kościoła członkowie Akcji Katolickiej rozprowadzają świece wigilijne, a p. organista i p. kościelny poświęcone opłatki.
 1. Pod chórem do nabycia prasa katolicka; „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i nasz cotygodniowy numer „Królowanie”. 
 1. Na stoliku z prasą katolicką znajduja się kartki z zagadnieniami synodalnymi tj. tematami współpracy duchownych i świeckich dla dobra Kościoła. Wypowiedzi i sugestie spisane na kartkach prosimy wrzucać do skrzynki na stoliku z prasą do dnia 12 grudnia. 
 1. Bardzo dziękujemy za liczny udział nie tylko z naszej parafii, ale z całej Żywiecczyzny i dalszych stron w rekolekcjach adwentowych prowadzonych przez o. Adama Szustaka. Dziękujemy organizatorom i całej obsłudze zewnętrznej. Mamy nadzieję, że przyniosą one błogosławione owoce.

12. W trosce o bezpieczeństwo swoje i bliźniego bardzo prosimy o zakładanie maseczek zakrywających nos i usta w przestrzeni kościoła.