Pożegnanie Starego Roku 2021- powitanie Nowego 2022

„…. COŚ SIĘ KOŃCZY ….. COŚ SIĘ ZACZYNA …”

           Nadszedł czas na podsumowanie; jacy byliśmy, co osiągnęliśmy, co straciliśmy. Podejmujemy postanowienia i snujemy plany. Jedni patrzą z sentymentem na to, co im ten rok przyniósł, inni się cieszą, że dobiegł końca, bo ten rok nie dla wszystkich był łaskawy, ale tak jedni jak i drudzy powinni patrzeć z nadzieja i ufnością na to, co przyniesie „Nowy Rok” i wierzyć, że to, co przyniesie będzie dobre dla nas, nawet, jeśli trudne. Jaki On będzie… lepszy, czy gorszy od mijającego nikt z nas nie wie? Jednego możemy być pewni ….  że co by cię nie wydarzyło to Bóg nie zostawi nas z tym samych.

            Przed nami kolejny rozdział naszego życia liczący 365 dni, a każdy z nich inny.
Niech niosą, więc radość, miłość i nadzieję a my zróbmy wszystko, co w naszej mocy by były przeżyte dobrze.

Statystyka sakramentalna:

  • Chrzest święty przyjęło 49 dzieci z naszej wspólnoty parafialnej w tym 28 dziewczynek i 21 chłopców. Ze związków sakramentalnych 34 dzieci, z cywilnych i spoza związków sakramentalnych i cywilnych 15 dzieci.
  • Udzielono 22 tyś. Komunii św.
  • Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiło 78 dzieci.  Były to dzieci z różnych parafii uczęszczające do następujących szkół; 50 dzieci ze Szkoły Podst.  nr 3, 21 dzieci z ŻAPN, 4 dzieci z innych szkół i 3 dzieci ze Szkoły Specjalnej.
  • Z posługą sakramentalną do chorych księża udali się co miesiąc ( I soboty miesiąca ) 94 osoby. Dwa razy do roku (z okazji rekolekcji wielkopostnych i przed odpustem ku czci Chrystusa Króla) udzielono 420 os. sakrament chorych w kościele.
  • Sakrament bierzmowania w dniu 4 września przyjęło 46 młodych parafian.
  • Sakrament małżeństwa udzielono 14 parom. Na zapowiedzi zgłosiły się 34 osoby.
  • W mijającym roku zmarło 80 naszych parafian w tym 46 kobiet i 34 mężczyzn; Bez sakramentów było 17 osób. Modlimy się, aby Pan przyjął ich do swego Królestwa.

Od Duszpasterzy kilka słów:

            „Proszę przyjąć nasze serdeczne przeproszenie za nasze braki niepotrzebne słowa, zaniedbania, jakie ze słabości ludzkich serc wynika. Bardzo serdecznie Was przepraszamy. Przyjmijcie z głębi serca serdeczne podziękowanie za wszystko, za okazaną wszelką pomoc, radę? Dziękujemy wszystkim, którzy razem z nami się modlą, wspierają swoja ofiarą, ubogacają swoją obecnością naszą Świątynie. Zapewniamy Was, że razem z Wami przeżywamy Wasze radosne i smutne chwile. Prosimy Was bardzo o modlitwę w naszej intencji, by nam nie zabrakło sił.