Ogłoszenia – 6.03.2022 r.

I Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dziś w I niedziele Wielkiego Postu gromadzimy się w kościele, by u stóp krzyża upraszać pokój na świecie i czerpać siły do pracy nad sobą w przemianie swego serca. 
 1. Jedną z pobożnych praktyk oprócz modlitwy i postu jest jałmużna. W tym roku w czasie Wielkiego Postu chcemy organizować konkretną materialną pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy. Za ławkami są skarbony do których można wkładać ofiary. Prosimy również by rodziny, które przyjęły uchodźców z Ukrainy do swego domu zgłosiły się w zakrystii celem dalszej możliwej pomocy dla nich od strony parafii.
 1. We wtorek obchodzony jest Światowy Dzień Kobiet. Wszystkim paniom składamy najlepsze życzenia modląc się by zawsze ich wzorem kobiecości, wrażliwości i szlachetności była Najświętsza Maryja Panna.
 1. W środę po Mszy wieczornej spotkanie formacyjne członków i sympatyków Akcji Katolickiej na plebani. 
 1. W czwartek po mszy wieczornej spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z kl. VII.
 1. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 16.00, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.30.
 1. W sobotę o godz. 14.00 spotkanie Świeckiej Rodziny Karmelitańskiej, o godz.17.30 spotkanie członków Apostolstwa Dobrej Śmierci i nabożeństwo do Matki Bożej Bolesnej z koronka do 7 boleści Matki Najświętszej. Msza wieczorna w intencji zmarłych parafian od marca 2021 do marca tego roku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy rodziny tych zmarłych.
 1. Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele. Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci o godz. 16.00, dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.30, w niedziele dla zapracowanych o godz. 12.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświecającej, modlitwa w intencjach Ojca św.). 
 1. Składamy podziękowania za składkę w Środę Popielcową przeznaczoną na pomoc uchodźcom z Ukrainy. Zebrane12 tyś. zostały przekazane Caritas Polska, która koordynuje wszelkie działania kościelne o charakterze charytatywnym.
 1. Apel organizatorów Ośrodka Pomocy Ukraińcom znajdujący się Zajazdu „Dębina”. Prosimy, aby na razie wstrzymać dostawy pomocy humanitarnej dla przebywających Ukraińców (żywność, środki czystości, ubrania, zabawki). Jest bardzo dużo towaru. Z obawy przed zepsuciem ośrodek zorganizował transporty bezpośrednio do miejscowości ukraińskich koło Lwowa. Gdy pojawią się braki zwrócimy się do państwa z odpowiednim apelem. Prosimy zostawić swoje namiary i chęć dalszej pomocy w recepcji Zajazdu Dębina. Prosimy, jeśli państwo chcecie pomagać finansowo składać kwoty pieniężna albo na specjalne konto Urzędu Miasta albo na konto parafii Chrystusa Króla z dopiskiem Ukraina.
 1. Pod chórem do nabycie prasa katolicka; Gość Niedzielny, Niedziela i nasze parafialne „Królowanie”.
 1. Liturgiczne obchody tygodnia:

a) w poniedziałek, 7 marca wspomnienia męczennic Perpetuy i Felicyty,
b) we wtorek, 8 marca wspomnienie św. Jana Bożego, zakonnika,
c) w środę 9 marca wspomnienie św. Franciszki Rzymskiej, zakonnicy. 

 1. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionych owoców wielkopostnych postanowień.