Ogłoszenia – 13.03.2022 r.

II Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś w II niedziele Wielkiego Postu – Ad Gentes (dla misji). Modlitwą i ofiarą na tace wspieramy dzieci Afryki. Nie zapominamy o dzieciach i ich matkach, które uciekły z Ukrainy przed wojną, za schroniły się w naszych rodzinach. Organizujemy pomoc materialną do puszek za ławkami i organizujemy pomoc duchową przez wspólną modlitwę w czasie nabożeństw razem z nimi. 

2. Dziś nabożeństwo Gorzkich Zali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15. Składka przeznaczona na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.

3. Do naszej Ojczyzny uciekło przed wojną prawie 1,5 mln. Matek dzieci i starców z Ukrainy. Jest to wielkie wyzwanie dla rodzin, które przyjęły pod swój dach uchodźców. Prosimy i proponujemy, aby zorganizować pomoc materialną kompleksowo. Kilka rodzin najlepiej zaprzyjaźnionych wspomaga daną rodzinę, która gości uchodźców.

4. W środę przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą o pokój. 

5. W czwartek przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Chrystusa Króla.

6. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 16.00, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.30.W niedziele dla zapracowanych po Mszy św. o godz. 11.00. Z racji trzeciego piątku miesiąca nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.45.

7. W sobotę uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwo do św. Józefa o godz. 17.30. Zapraszamy wszystkich mężczyzn, którym w sposób szczególny patronuje św. Józef. 

8. W przyszłą niedziele Akcja Katolicka rozprowadzać będzie świece, paschaliki na wielką Sobotę, dochód będzie przeznaczony na najbiedniejszych seniorów naszej parafii. Zachęcamy też do wzięcia udziału w akcji „Być dobry jak chleb”. Prosimy by zabrać dla swego domu i domowników chleb, a złożone ofiary będą przeznaczone na zakup dobrego obuwie i ubrań dla obrońców walczących na Ukrainie. Dajemy im nie broń, ale dobre wytrzymałe buty i kurtki, gdyż wiele sklepów tam zostało zbombardowanych. Akcji patronuje Akcja Katolicka wraz z Ukraińcami mieszkającymi w naszej parafii i tu w Żywcu pracującymi.

9. Pod chórem do nabycie prasa katolicka; Gość Niedzielny, Niedziela i nasze parafialne „Królowanie”, oraz dodatkowy, specjalny numer Gościa Niedzielnego o o. Pio. w cenie 10 zł.

10.    Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa pokoju. Niech Boże Miłosierdzie ogarnie wszystkie ludzkie serca i cały świat.