Przygotowanie do 20. rocznicy zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu

     W tym roku będziemy przeżywać 20. rocznicę zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. To jedno z najważniejszych wydarzeń pontyfikatu Jana Pawła II. Miało ono miejsce 17 sierpnia 2002 roku w czasie Mszy świętej z poświęceniem Bazyliki Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach.

Inspiracją do podjęcia tego przygotowania były słowa, które wypowiedział Jan Paweł II na zakończenie homilii podczas Mszy świętej z poświęceniem Bazyliki Bożego Miłosierdzia: „Jak bardzo dzisiejszy świat potrzebuje Bożego miłosierdzia! Na wszystkich kontynentach z głębin ludzkiego cierpienia zdaje się wznosić wołanie o miłosierdzie (…) Dlatego dziś w tym sanktuarium chcę dokonać uroczystego aktu zawierzenia świata Bożemu miłosierdziu. Czynię to z gorącym pragnieniem, aby orędzie o miłosiernej miłości Boga, które tutaj zostało ogłoszone za pośrednictwem Siostry Faustyny, dotarło do wszystkich mieszkańców ziemi i napełniało ich serca nadzieją. Niech to przesłanie rozchodzi się z tego miejsca na całą naszą umiłowaną Ojczyznę i na cały świat”

Dziś realizujemy wezwanie do miłosierdzia pomagając uchodźcom i naszym najbiedniejszym seniorom, ale przyjdzie czas z woli Bożej by powstał ołtarz.

Projekt ołtarza Bożego Miłosierdzia w naszym kościele parafialnym, który będzie w nawie bocznej (ściana i drzwi od zakrystii).

Realizacja planowana jest na przełomie maja i czerwca.

Przygotowywane są też cegiełki na realizacje tego projektu. Rozprowadzanie rozpoczniemy po świętach wielkanocnych, tak aby każdy miał swój udział dzieląc się swych sercem.