Ogłoszenia – 17.04.2022 r.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

 1. Niedziela Zmartwychwstania rozpoczyna okres wielkanocny. Dni w oktawie Wielkanocy są jak jeden świąteczny dzień. Zewnętrznymi znakami okresu wielkanocnego są Krzyż z czerwoną stułą, paschał i figura Zmartwychwstałego umieszczona przy ołtarzu.
 1. W Drugi Dzień Świąt modlitwą i ofiarą wspieramy uniwersytety katolickie: Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  Bóg zapłać za złażone na tacę ofiary.
 1. Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się do godnego i duchowego przeżywania Wielkiego Tygodnia. Podziękowania wszystkim uczestnikom Parafialnej Drogi Krzyżowej na Duży Grojec Grupie dekoracyjnej za piękny ołtarz Ciemnicy i Grobu Bożego. Wszystkim ofiarodawcom za datki składane w czasie Gorzkich Żali i na dekoracje i kwiaty do Ciemnicy, Bożego Grobu i wokół Groty Matki Bożej. Bóg zapłać strażakom, ministrantom i lektorom, parafianom wszystkich rejonów za całonocną adoracje. Bóg zapłać służbie liturgicznej ołtarza, Asyście Żywieckiej, paniom niosącym feretrony, panom niosącym sztandary, strażakom ze swym sztandarem, orkiestrze, kościelnemu, organiście.
  Bóg zapłać za produkty żywnościowe dla biednych rodzin naszej parafii Akcji Katolickiej i Zespołowi Charytatywnemu i ludzie dobrej woli za pomoc w rozdziale produktów żywnościowych do najbiedniejszych starszych naszych parafian.
 1. W przyszłą niedzielę, 24 kwietnia Święto Miłosierdzia Bożego o godz.15.00 nabożeństwo z koronką do Bożego Miłosierdzia w kaplicy za mostem i procesja „Drogi Światła na Średni Grojec pod krzyża papieskiego.
  Przygotowaniem do tego święta jest codzienne uczestnictwo w nowennie do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.45.
 1. W przyszłą niedziele w sanktuarium Matki Bożej Wspomożenie Wiernych w Przyłękowie pierwsze w tym roku czuwanie modlitewne. O godz. 16.00 nabożeństwo eucharystyczne z modlitwą różańcową, o godz. 17.00 Msza św. w intencji pielgrzymów. Księża Salezjanie zapraszają pielgrzymów do wspólnej modlitwy i uwielbienia Boga Miłosiernego.
 1. Pod chórem prasa katolicka: „Gość Niedzielny”, „Apostolstwo Chorych” i nasze parafialne „Królowanie”.
 1. Chrystus Zmartwychwstały, Zwycięzca piekła i szatana niech umacnia w was wiarę, nadzieje i miłość. Życzymy wszystkim błogosławionego Bożego na ten nowy czas.