Ogłoszenia – 24.04.2022 r.

Święto Miłosierdzia Bożego

1. Druga Niedziela Wielkanocy w woli samego Jezusa jest obchodzona jako Święto Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.00 w kaplicy za mostem koronką do Bożego Miłosierdzia rozpoczniemy nabożeństwa „Drogi Światła”. Trasa wyznaczona jest pod krzyż papieski na Średni Grojec. Zapraszamy wszystkich parafian.

  1. Dziś można uzyskać odpust zupełnego na zwykłych warunkach (spowiedź sakramentalna, komunia eucharystyczna, modlitwa w intencjach papieskich) Trzeba weźmie udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia albo przynajmniej odmówi przed Najświętszym Sakramentem Eucharystii, wystawionym publicznie lub ukrytym w tabernakulum, modlitwę «Ojcze nasz» i Credo, dodając pobożne wezwanie do Pana Jezusa Miłosiernego (np. «Jezu Miłosierny, ufam Tobie»).

3. Dziś o godz. 15.00 w kaplicy za mostem rozpocznie się nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia w formie koronki i drogi Światła na Średni Grojec pod krzyż Papieski. Zapraszamy wszystkich parafian i gości.

4. Dziś obchodzone jest Międzynarodowe Święto „Caritas” – Dzień Dobra”.
Dziękujemy wszystkim wolontariuszom naszej parafialnej Caritas za poświęcony czas i wszelką pomoc udzielaną zarówno seniorom z parafii jak i uchodźcom z Ukrainy. 

5. Dzisiejsza niedziela dla wyznawców grekokatolickich i prawosławnych jest niedzielą Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim wyznawcom tych kościołów jako wspólnota parafialna składamy wielkanocne życzenia.

6. Stowarzyszenie charytatywne pomagające uchodźcom z Ukrainy, a mieszczące się w Ośrodku „Dębina” zaprasza w dniu 27 kwietnia o godz. 14.00 wszystkich przebywających w rodzinach parafii Ukraińców na wspólnotowe świętowanie wielkanocne tzw. (Droga do Emaus). Mieszkańców parafii prosimy o pomoc w organizowaniu transportu dla nich.

7. W sobotę, 30 kwietnia z bazyliki Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie wyruszy diecezjalna piesza pielgrzymka do Łagiewnik. Zakończenie pielgrzymki we wtorek 3 maja o godz. 15.00 modlitwą koronki i Mszą świętą.

8. W niedziele 1 maja, w naszej parafii o godz. 11.00 uroczystość Pierwszej Komunii świętej. W poniedziałek 25 kwietnia, w środę 27 kwietnia i czwartek 28 kwietnia o godz. 16.00 będą próby dzieci pierwszokomunijnych. W piątek, 29 kwietnia od godz. 16.00 spowiedź dzieci pierwszokomunijnych, ich rodziców i chrzestnych.

9. W niedzielę, 8 maja w naszej parafii o godz. 11.00 będzie uroczystość Rocznicy Pierwszokomunijnej dla dzieci z kl. IV. Spowiedź dla tych dzieci będzie w piątek, 6 maja od godz. 16.00.

10. W niedzielę, 8 maja będzie organizowana zbiorka pieniężna dla naszych strażaków OSP Sporysz na zakup nowego samochodu techniczny do gaszenia pożarów. Strażacy wraz ze swymi rodzinami przygotowali słodki poczęstunek dla wszystkich ofiarodawców.     

11. Liturgiczne obchody tygodnia:

a) w poniedziałek, 25 kwietnia – święto św. Marka, ewangelisty,
b) we wtorek, 26 kwietnia uroczystość św. Wojciecha, przeniesiona z 23 kwietnia z racji oktawy wielkanocnej,
c) w piątek, 29 kwietnia- święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora kościoła, patronki Europy.