Ogłoszenia – 29.05.2022 r.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. Dzisiejsza uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego jest tryumfem Pana Jezusa i nasze zwycięstwo życia nad śmiercią. Chrystus powrócił do Ojca, ale nie odszedł sam, tylko jako pierwszy spośród wszystkich zbawionych otwarł nam bramę nieba. Jezus ukazuje nam nasze ostateczne przeznaczenie, jakim jest niebo.
 
2. We wtorek, 31 maja zakończenie nabożeństw majowych odprawianych codziennie o godz. 1730. Od środy nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa będą odprawiane po Mszy wieczornej.
3. W środę, 1 czerwca obchodzony jest Dzień Dziecka. Wszystkim dzieciom życzymy obfitości Bożej łaski, miłości i bezpieczeństwa. Modlić się będziemy szczególnie za dzieci Ukrainy doświadczane dramatem wojny. Klub MCK Śrubka i OSP Sporysz zapraszają dzieci na Festyn w dniu 1 czerwca od godz. 1500. Również 4 czerwca w amfiteatrze Pod Grojcem od godz. 1000 będzie wiele atrakcji dla dzieci polskich i ukraińskich. Parafia wraz z Akcją Katolicką i fundacja „Wolność i Pomoc” zapraszają dzieci na „Dębinę” na zakończenie roku szkolnego w dniu 25 czerwca.
 
4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
a) w czwartek o godz. 1700 nabożeństwo eucharystyczne „Godzina Święta” i okazja do spowiedzi św.
b) w piątek od godz. 1700 spowiedź pierwszopiętrowa i po Mszy św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
c) w sobotę o godz. 610 godzinki ku czci Matki Bożej, od godz. 800 odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną, o godz. 1700 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny połączone z różańcem.
5. W przyszłą niedziele przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, oraz tradycyjna pielgrzymka ku czci św. Jana Sarkandra do Skoczowa. Początek uroczystości w Skoczowie o godz. 1030 w kościele Św. Ap. Piotra i Pawła, skąd wyruszy procesja na Kaplicówkę.
 
6. W przyszłą niedzielę, 5 czerwca w Żywcu organizowany jest już po raz czwarty Marsz dla Życia i Rodziny. Uroczysta msza św. dla wszystkich rodzin w konkatedrze o godz. 1230. Po Mszy św. przemarsz na żywiecki rynek i festyn rodzinny.
7. Pod chórem znajduje się prasa katolicka „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, i nasze parafialne „Królowanie”.
 
8. Liturgiczne obchody tygodnia:
a) w poniedziałek, 30 maja -wspomnienie św. Jana Sarkandra, kapłana i męczennika, patrona naszej diecezji,
b) we wtorek, 31 maja – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny,
c) w środę, 1 czerwca – wspomnienie św. Justyna, męczennika,
d) w czwartek, 3 czerwca – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.
 
9.  Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.