Ogłoszenia – 12.06.2022 r.

Uroczystość Trójcy przenajświętszej

1. Dziś uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Bóg objawia się w osobie Ojca, który jest naszym Stworzycielem i źródłem życia. Objawia się w osobie Syna, w którym stał się Człowiekiem, naszym Brata, abyśmy doświadczyli Jego miłości. Objawia się i w osobie Ducha Św., by doprowadzić nas do pełnego poznania Boga, daje nam siłę i odwagę do Życia, wzbudza i podtrzymuje życie wewnętrzne.
 
2.  W poniedziałek, 13 czerwca o godz. 1700 Msz św. w czasie której ks. bp. Damian Muskus udzieli sakramentu bierzmowanie młodzieży naszej parafii. Młodzież wraz ze świadkami i rodzicami i krewnymi gromadzi się już od godz. 1630. Nie będzie Mszy św. o godz. 1800. Rodzinę która zamówiła intencje mszalną na 1800 zapraszamy na mszę o godz. 1700. Jeden z kapłanów odprawi tę intencje.
3. W poniedziałek, 13 czerwca w Rychwałdzie kolejne czuwanie fatimskie. Początek nabożeństwa o godz. 1800.
4. W czwartek, 16 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, zwane Bożym Ciałem. Msze św. jak w każdą niedziele. Po Mszy św. o godz. 1100 wyruszy procesja ulicami naszej parafii. Procesja przejdzie ulicami ks. Zdzisława. Dzidka, Reymonta, Kopernika i Piotra Skargi. Mieszkańców tych uli prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy i udekorowanie domów wzdłuż procesji. Na procesję zapraszamy wszystkich parafian. Prosimy Asystę Żywiecką, panie do niesienia feretronów, panów do sztandarów i baldachimu, dzieci pierwszokomunijne, dzieci sypiące kwiaty, Starzaków do zabezpieczenia trasy i służbę liturgiczną ołtarza. W Oktawie Bożego Ciała procesję będą wokół kościoła po Mszy wieczornej.
 
5. W piątek z racji trzeciego piątku miesiąca nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 1745.
6. W przyszłą niedziele, 19 czerwca w naszej parafii zakończenie wizytacji kanonicznej której dokona ks. bp. Roman Pindel. Ksiądz Biskup będzie obecny na dwóch Mszach świętych.
Uczestników Mszy świętej o godz. 930 prosimy o obecność w kościele już o godz. 915. Odbędzie się wtedy kanoniczne powitanie Biskupa. Zapraszamy grupy parafialne, Asystę Żywiecką. Na zakończenie tej Mszy świętej odmówiona będzie modlitwa za zmarłych.
Na Mszę świętą o godz. 1100 odprawianą przez Księdza Biskupa zapraszamy rodziców z dziećmi, młodzież bierzmowaną, dzieci komunijne, ministrantów lektorów, dzieci ze świetlicy, Asystę Żywiecką, OSP Sporysz, Po homilii będzie błogosławieństwo rodzinne. Dlatego prosimy, aby małżonkowie byli razem z dziećmi. Najpierw rodzice odmówią akt zawierzenia dzieci Niepokalanemu Sercu Maryi Panny, po której pobłogosławią dzieci krzyżem na czole. Następnie dzieci pomodlą się za rodziców i pobłogosławią ich krzyżem na czole. Na zakończenie małżonkowie odmówią modlitwę za siebie i pobłogosławią się wzajemnie krzyżem na czole. Teksty modlitw będą rozdane dla wszystkich i odmawiać je będziemy za głosem wiodącym jednej rodziny.
 
7. Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa w tygodniu po wieczornej Mszy św., w niedziele i święta o godz. 1740.
 
8. Pod chórem prasa katolicka: „Gość Niedzielny”, oraz specjale numer Gościa Niedzielnego o „Cudzie Eucharystii” „Niedziela”, i nasze parafialne „Królowanie”. Prosimy o przekazywanie naszej gazetki starszym parafianom, którzy nie mogą z nami uczestniczyć w nabożeństwie w kościele.
 
9. Liturgiczne obchody tygodnia:
a) w poniedziałek, 13 czerwca – wspomnienie św. Antoniego z Padwy,
b) we wtorek, 14 czerwca – wspomnienie bł. Michała Kozala, bp. i męczennika,
c) w czwartek, 16 czerwca – Uroczystość Bożego Ciała,
d) w piątek, 17 czerwca – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego.