Ogłoszenia – 19.06.2022 r.

XII Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy dziś wizytację kanoniczną naszej parafii. Ksiądz Biskup Roman Pindel jako następca apostołów, i jak niegdyś oni sami, odwiedza parafię, by spotkać się z wiernymi i wspólnie przeżywać radość chrześcijańskiej wiary. Przybywa jako gospodarz diecezji, by zapoznać się z sytuacją w parafii, by słuchać o radościach, wejść w nasze troski, by prosić Boga o błogosławieństwo dla naszego życia.
 
2. Dziś nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa z procesja eucharystyczna wokół kościoła o godz. 1740.
3. W pozostałe dni oktawy Bożego Ciała, procesja eucharystyczna po Mszy św. wieczornej. Na zakończenie nabożeństwa będzie udzielane indywidualne błogosławieństwo:
a) w poniedziałek, 20 czerwca – matkom w stanie błogosławionym i małym dzieciom,
b) we wtorek, 21 czerwca – dzieciom szkolnym i młodzież szkolnej,
c) w środę, 22 czerwca – wszystkim małżonkom, wdowom, wdowcom, osobom samotnym.
4. W czwartek, 23 czerwca na zakończenie Oktawy Bożego Ciała poświecenie wianków ziół. Zapraszamy wszystkich, zwłaszcza dzieci, które otrzymają słodkie upominki.
5. W czwartek, 23 czerwca w uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela obchodzony jest również Dzień Ojca. Wszystkim ojcom składamy najlepsze życzenia dołączając dar naszej modlitwy.
 
6. W piątek,24 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie ma postu piątkowego. Jest to również dzień zakończenia roku szkolnego i katechetycznego. Dzieci i młodzież szkolną wraz z nauczycielami, rodzicami zapraszamy na Mszę św. dziękczynną o godz. 800.
7. W sobotę, 25 czerwca – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Na Ośrodku „Dębina” PIKNIK dla dzieci polskich i ukraińskich na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Akcja Katolicka Fundacja Wolność i Pomoc, OSP Sporysz, Świetlica parafialna przygotowali liczne atrakcje dla dzieci. Serdecznie zapraszamy. Początek pikniku o godz. 1000.
 
8. Składamy podziękowania wszystkim za przygotowanie młodzieży do sakramentu bierzmowania, za przygotowanie trasy i dekoracji na Boże Ciało i liczny udział wszystkich parafian, grup i wspólnot. Strażakom za zabezpieczenie trasy.
 
9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”, i naszego parafialnego „Królowania”. Prosimy o przekazywanie naszej gazetki starszym parafianom, którzy nie mogą z nami uczestniczyć w nabożeństwie w kościele.
 
10. Liturgiczne obchody tygodnia:
a) we wtorek, 21 czerwca – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi,
b) w czwartek, 23 czerwca – uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela,
c) w piątek, 24 czerwca – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa,
d) w sobotę, 25 czerwca – wspomnienie Niepokalanej Serca NMP.
11. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i całego tygodnia, oraz błogosławionych owoców wizytacji kanonicznej przeprowadzonej przez ks. biskupa ordynariusza. Dzieciom i młodzież szczęśliwych z Bogiem przeżywanych wakacji.