Ogłoszenia – 26.06.2022 r.

XIII Niedziela Zwykła

1. W poniedziałek, 27 czerwca odpust drugorzędny w naszej parafii ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Mszy św. o godz. 1800 będzie przewodniczył ks. Józef Mrowiec. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej, Asystę Żywiecką, OSP Sporysz, Koło Gospodyń Wiejskich, panie niosące feretrony, panów ze sztandarami. rodziny, wspólnoty i grupy parafialne.
 
2. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek w kościele od godz. 1700 spowiedź pierwszopiętrowa. W kaplicy za mostem o godz. 730. W czasie wakacji Msza św. pierwszopiętrowa w kaplicy o godz. 730. W sobotę od godz. 800 odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną. O godz. 1700 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP połączone z różańcem.
 
3. Składamy podziękowania wszystkim za obecność na spotkaniu z biskupem w czasie wizytacji kanonicznej, za złożone ofiary na tace, które w kwocie 6 980 zł zostały przeznaczone wsparcie dzieci na wyjazd wakacyjny, zorganizowanie pikniku dla dzieci na Dębinie w dniu 25 czerwca, na pokrycie bieżących rachunków, oraz pozostałą część na Ołtarz Miłosierdzia.
 
4. Kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym będzie otwarta tylko popołudniu w godz. 1830 do 1930. w poniedziałki, środy, piątki. W sytuacjach wyjątkowych wezwanie do chorego lub spraw pogrzebowych codziennie po Mszy porannej, wieczornej lub przez kontakt telefonu dyżurnego; 33 861 30 13.
5. Przypominamy wszystkim wierzącym, wyjeżdżającym na wakacje i urlopy o obowiązku niedzielnej i świątecznej Mszy św. oraz o praktykach religijnych w miejscu odpoczynku.
 
6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”, i naszego parafialnego „Królowania”. Prosimy o przekazywanie naszej gazetki szczególnie samotnym starszym parafianom.
 
7. Liturgiczne obchody tygodnia:
b) w poniedziałek, 27 czerwca – wspomnienie MB Nieustającej Pomocy,
a) we wtorek, 28 czerwca – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika,
b) w środę, 29 czerwca – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
8. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i całego tygodnia, oraz szczęśliwych z Bogiem przeżywanych wakacji.