Ogłoszenia – 10.07.2022 r.

XV Niedziela Zwykła

1. Kolejna wakacyjna niedziela skłania nas do odkrywania nowych możliwości realizacji miłości każdego człowieka, niezależnie od koloru skóry, płci, wieku czy swych przekonań religijnych. Każdy człowiek jest naszym bratem czy siostrą w Chrystusa, którego pragniemy pokochać bezinteresowną miłością. 
2. W środę przed Mszą św. nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
3. W środę, w Rychwałdzie kolejne nabożeństwo fatimskie. Różaniec fatimski o godz.1800 o godz. 1900 Msza św. z procesją światła.
 
4. W czwartek przed Mszą św. nabożeństwo do Chrystusa Króla.
 
5. Kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym w poniedziałki, środy, piątki od godz. 1830 do 1930. W sytuacjach wyjątkowych (wezwanie do chorego lub spraw pogrzebowych) codziennie po każdej Mszy św., lub przez kontakt telefonu dyżurnego; 33 861 30 13.
6. Wspólnota Świeckiego Zakonu Karmelitów Bosych organizuje pielgrzymkę na Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej do Czernej w sobotę 23 lipca. Informacje o pielgrzymce w gazetce parafialnej, zapisy w zakrystii.
7. Przypominamy wszystkim wierzącym, wyjeżdżającym na wakacje i urlopy o obowiązku niedzielnej i świątecznej Mszy św. oraz o praktykach religijnych w miejscu odpoczynku.
 
8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i naszego parafialnego „Królowania”. Prosimy o przekazywanie naszej gazetki szczególnie samotnym starszym parafianom.
 
9. Liturgiczne obchody tygodnia:
a) w poniedziałek, 11 lipca – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy,
b) we wtorek, 12 lipca – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerkfurtu, bp. i męczennika,
c) w środę, 13 lipca – wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerarda i Benedykta,
d) w piątek, 15 lipca – wspomnienie św. Bonawentury bp. i doktora Kościoła,
e) w sobotę, 16 lipca – wspomnienie NMP z Góry Karmel.
10. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.