Ogłoszenia – 17.07.2022 r.

XVI Niedziela Zwykła

1. Odkrywajmy w Bogu źródło gościnności i wprowadzajmy w życie wspaniałomyślną gościnność. Planeta jest naszym wspólnym domem. Starajmy się, żeby była domem gościnnym także dla przyszłych pokoleń.
 
2. W środę przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do składanie próśb i podziękowań za przyczyną NMP.
 
3. W czwartek przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Chrystusa Króla, patrona naszej parafii i kościoła.
4. W piątek o godz. 17.45 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z racji trzeciego piątku miesiąca.
5. W przyszła niedziele będzie po każdej Mszy św. poświecenie pojazdów. Zapraszamy kierowców i całe rodziny do wspólnej modlitwy i poświecenie środków transportu (samochodów, motorów, rowerów). Przy tej okazji będą zbierane ofiary na środki transportu dla misjonarzy, w ramach akcji św. Krzysztofa „Miva Polska -1grosz za 1 kilometr”.
6. Składamy podziękowania za dzisiejszą składkę inwestycyjną na potrzeby bieżące parafii, pomoc najbiedniejszym seniorom oraz gromadzenia środków na budowę ołtarza Bożego Miłosierdzia.
7. Wspólnota Świeckiego Zakonu Karmelitów Bosych organizuje pielgrzymkę na Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej do Czernej w sobotę 23 lipca.
Są jeszcze wolne miejsca w autokarze. Zapisy w zakrystii. Organizowana jest też pielgrzymka na Bałkany, do Medzjugorie w październiku br. Bliższe informacje w gablotce parafialnej i stronie internetowej.
8. Przypominamy wszystkim wierzącym, wyjeżdżającym na wakacje i urlopy o obowiązku niedzielnej i świątecznej Mszy św. oraz o praktykach religijnych w miejscu odpoczynku.
 
9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i naszego parafialnego „Królowania”. Prosimy o przekazywanie naszej gazetki szczególnie samotnym starszym parafianom.
 
10. Liturgiczne obchody tygodnia:
a) w poniedziałek, 18 lipca – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, kapłana,
b) w środę, 20 lipca – wspomnienie bł. Czesława kapłana,
c) w piątek, 22 lipca – święto św. Marii Magdaleny,
d) w sobotę, 23 lipca – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.
11. W minionym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej pożegnaliśmy śp. Aleksandra Gąsiorka … Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…
 
12. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.