Ogłoszenia – 24.07.2022 r.

XVII Niedziela Zwykła

1. W dniach 24-31 lipca 2022 będzie obchodzony 23. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróże dla wszystkich. Ważnym punktem obchodów jest dzisiejsze błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów, aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie. Do wszystkich użytkowników pojazdów jest kierowany apel o udział w Akcji św. Krzysztof i wsparcie misjonarzy w zakupie środków transportu poprzez przeznaczenie 1 grosza za każdy przejechany kilometr na ten cel.
 
2. W środę przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do składanie próśb i podziękowań za przyczyną NMP.
 
3. W czwartek przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Chrystusa Króla, patrona naszej parafii i kościoła.
4. Składamy podziękowania za zeszłotygodniową składkę inwestycyjną na potrzeby bieżące parafii, pomoc najbiedniejszym seniorom oraz gromadzenia środków na budowę ołtarza Bożego Miłosierdzia. Zebrano 6 120 zł.
5. Organizowana jest też pielgrzymka na Bałkany, do Medzjugorie w październiku br. Bliższe informacje w gablotce parafialnej i stronie internetowej.
 
6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i naszego parafialnego „Królowania”.
 
7. Liturgiczne obchody tygodnia:
a) poniedziałek, 25 lipca – Św. Jakuba, apostoła,
b) wtorek, 26 lipca – Świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny,
c) piątek, 29 lipca – Św. Marty.
 
8. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.